Brak produktów w koszyku.

WELCOME PACK DLA PRACOWNIKÓW – ZESTAWY POWITALNE

WELCOME PACK DLA PRACOWNIKÓW – ZESTAWY POWITALNE

Twoja firma stoi przed wyzwaniem zatrudnienia nowej osoby do zespołu? Wprowadzanie nowego członka do firmy to skomplikowany proces. Od wdrożenia go we wszystkie szczegóły firmy, projektu, aż po włączenie go do zespołu. Znamy to z autopsji.

Jednak pamiętaj, że pierwszy dzień w nowej pracy to również ogromny stres i niepewność dla Twojego nowego współpracownika! Aby przygotować go i jak najbardziej zminimalizować wszelkie negatywne emocje przychodzimy do Ciebie z rozwiązaniem – Welcome Pack dla Pracownika! 

Welcome Pack – co to właściwie jest?

Welcome Pack dla pracownika to nic innego, jak prezent powitalny na pierwszy dzień w nowej pracy. Możesz to potraktować jako miły gest, mrugnięcie okiem do pracownika, tak aby mu pokazać, że w całej tej nowej, stresującej sytuacji nie jest sam. Wsparcie go w tym trudnym dniu to najważniejsze co musisz zrobić, aby jak najszybciej mógł poczuć się swobodnie w nowej roli. 

Niestety przez natłok obowiązków, zadań bardzo często zapominamy, jak ważne jest odpowiednie wdrożenie pracownika. Nie ma się co dziwić, ponieważ na proces poszukiwań idealnego pracownika składa się wiele etapów. Od rozmów kwalifikacyjnych, po spotkania i testy. Wiele firm uważa, że etap wprowadzania nowego pracownika, kończy się na przedstawieniu go zespołowi i zaprowadzeniu na jego stanowisko. Dalej niech radzi sobie sam, w końcu wie co robić. Nic bardziej mylnego – ludzie z natury chcą aby im pokazać, co powinni robić i jak się zachowywać. Dlatego to właśnie od Ciebie zależy, czy nowy pracownik będzie częścią zespołu czy indywidualną jednostką. A jak dobrze wszyscy wiemy, nie ma nic gorszego niż zespół, który nie potrafi ze sobą współpracować. 

Podsumowując Welcome Pack dla Pracownika to swego rodzaju zaproszenie do bycia członkiem firmy i wyciągnięcie ręki w stronę nowego współpracownika. Dzięki temu wspólnie z nim przejedzie przez wszystkie procesy wdrożeniowe. Jeśli odpowiednio zadbasz o swojego nowego współpracownika, możesz zyskać świetnego członka zespołu, który czuje się w nim jak ryba w wodzie. A przecież właśnie po to szukasz nowego pracownika. 🙂 

Po co mi Welcome Pack w firmie? 

Dla wielu z nas Welcome Pack to kolejny wymysł i marnowanie czasu. Na pierwszy rzut oka ciężko nie zgodzić się z tym zdaniem, bo przecież kiedyś nikt nie przejmował się takimi rzeczami jak niwelowanie stresu nowego pracownika. Jednak patrząc z drugiej strony, Welcome Pack to same korzyści, które nie wymagają od Ciebie niczego nadzwyczajnego

Każdy z nas musiał kiedyś poznać rodzinę swojego partnera, wróćmy na moment do tych wspomnień. Emocje, które nam wtedy towarzyszyły to przede wszystkim stres i niepotrzebne niepewności. Tak samo czuje się nowy pracownik, który wrzucony na głęboką wodę – stoi przed nim cały zespół, szefostwo i inni pracownicy, a do tego masa nowych obowiązków i wyzwań, którym musi stawić czoła. Każdy z nas był kiedyś w tym miejscu, myślę, że nie była to łatwa sytuacja. Nic w tym dziwnego, to naturalna reakcja na zupełnie nową sytuację. Towarzyszący nam stres, jest zrozumiały, ponieważ każdy szczególnie w pierwsze dni nowej pracy, chce wyjść jak najlepiej.

Korzyści Welcome Pack dla pracownika 

– zniwelujesz stres i niepewności nowego współpracownika 

– sprawisz, że proces wdrożeniowy będzie dopilnowany na każdym kroku

– pokażesz pracownikowi, że staje się częścią firmy i może na Ciebie liczyć  

– wprowadzisz pracownika w firmowe tajniki, kulturę i zwyczaje 

– pobudzisz nowego pracownika do działania 

– przyśpieszysz proces identyfikacji pracownika z nowa marką 

Korzyści płynących z Welcome Pack’ów jest naprawdę wiele, to z których skorzystasz zależy tylko od Ciebie. Zachęcamy Cię do kompleksowego podejścia w kwestii wdrażania nowego członka zespołu, aby uniknąć problemów czy nieporozumień w przyszłości. 

Spraw, aby Twój pracownik poczuł się częścią rodziny z Fitomento! 

Welcome Pack pozwoli Ci na zadbanie o możliwie najbardziej pozytywne doświadczenia pracownika z pierwszego dnia nowej pracy, właśnie przez chęć podarowania mu zdrowych przekąsek, czy gadżetów związanych z organizacją. Dzięki temu nowa osoba szybciej będzie się czuła częścią firmy. 

Jednak warto również pamiętać, że welcome pack to forma promocji. Dokładnie tak, promocji!  Nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli stworzysz użyteczne, a do tego estetyczne gadżety, z których Twoi pracownicy będa chcieli korzystać zapadniesz im w głowie, a później w sercu. Weźmy pod uwagę stworzenie idealnego kubka na kawę, z logiem Twojej firmy. Twój pracownik będzie pił z niego załóżmy 3 kawy dziennie, więc 3 razy pomyśli o Twojej firmie. Dodatkowo bliscy czy domownicy naszego pracownika, widząc ten kubek również będą zapamiętywać logo, które się na nim znajduje, a w przyszłości kto wie, może również staną się częścią Twojej firmy. Dlatego warto dbać o szczegóły! 

Co można znaleźć w Welcome Pack?

Podczas projektowania Welcome pack dla swojego pracownika, warto zastanowić się co właściwie chcemy mu przez to przekazać. Co jest dla nas ważne? Jaki komunikat o kulturze, zwyczajach chcemy przekazać? Kim jest dla nas nowy pracownik? Czym chcesz mu się pochwalić, zachęcić? 

Warto pamiętać również o tym, że tego rodzaju prezent to bardzo często zaskoczenie dla nowego pracownika, miły sposób na jego przywitanie w firmie. Wszystko co robimy, jest odbierane przez np naszych pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku tworzenia prezentu powitalnego przemyśleć jego odbiór i wydźwięk. Idealnie, jeśli zawartość boxa wprowadza pracownika w nowy świat, zwyczaje, czy po prostu daje mu niezbędne narzędzia do pracy. 

Welcome Pack to idealny sposób na przekazanie i podkreślenie pracownikowi wartości i misji firmy!

Welcome Pack w Fitomento

Jak już pewnie wiesz w Fitomento kochamy tworzyć prezenty dla pracowników, które są odpowiedzią na ich realne potrzeby. Kochamy różnorodność, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspirujących pomysłów na zawartość Welcome Pack’ów dla Twoich pracowników! 

zdrowe przekąski do biura, które idealnie sprawdzą się na słodkie powitanie
– shoty odporonościowe, które zdbają o zdrowie i niezbędne witaminy
– shoty kawowe, które szybko doładują baterię Twojemu pracownikowi
– soki owocowe, jako miły umilacz między kawą
– oczywiście nie mogłoby zabraknąć pysznej kawy lub herbaty
– a do tego jako zwieńczenie i wisienka na torcie personalizowany gratis z Twoim logo lub napisem: kubek, notes, kalendarz, ekologiczne torby, kubki termiczne, skarpetki, świeca itp. 

Pamiętaj, ogranicza nas tylko Twoja wyobraźnia!

Personalizacja wiele ma imion 

Mimo tego, że zestawy powitalne stają się coraz bardziej popularne i zaskakują oryginalnością ich twórców, to wciąż mało uwagi firmy poświęcają na personalizację i detale. Oczywiście możesz postawić na logo, czy imię pracownika – to również, jest miły gest. 

Jednak zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem, jest dołączenie do welcome pack prezentu dopasowanego do realnych potrzeb pracownika. Warto zastanowić się co naprawdę może mu się przydać. Dzięki temu pracownik poczuje, że jest dla nas ważny, bo dostaje dopracowany prezent. Podczas tworzenia takiego prezentu warto spojrzeć na zainteresowania naszego pracownika, które z pewnością zawarł w CV. 

– Jeśli Twój pracownik jest wielbicielem czworonogów i sam ma 2 psy: świetnym pomysłem będzie obdarowanie go zabawką czy miską dla psa w barwach firmy.

– Jeśli Twój nowy pracownik to młoda mama, może warto jest dołączyć misia w firmowej koszulce lub inny gadżet/ zabawkę adekwatną do wieku dziecka.

– Natomiast, gdy Twój współpracownik to fan sportu i wszelkich aktywności – warto postawić na firmowy bidon czy koszulkę. 

– Gdy Twój pracownik stawia na rozwój, motywacje i ciągle o tym mówi – warto zaskoczyć go np ciekawą książką na ten temat. 

Jeśli jednak nie znasz zainteresowań swojego pracownika – postaw na jednocześnie najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie, czyli kartkę z życzeniami.
Możesz tam napisać naprawdę wszystko: firmowe zwyczaje, wskazówki, instrukcję ekspresu, osobę, odpowiedzialną za jakąś sprawę – wszystko to, co może sprawić potencjalny problem Twojemu nowemu pracownikowi. Dzięki tym kilku słowom, dodasz mu otuchy i pomożesz mu wejść w ten zupełnie nowy świat. Chyba nie ma nic bardziej stresującego podczas pierwszych dni, niż jakiś błahy problem, z którym nie możemy sobie sami poradzić. 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami: kontakt@fitomento.com