Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

ZDROWA DIETA – CZEGO NIE JEŚĆ? TOP 6 NIEZDROWYCH PRODUKTÓW

Problem z niezdrowym jedzeniem jest taki, że z reguły wygląda ono przepysznie, smakuje równie dobrze i po prostu ciężko jest mu się oprzeć. Z uwagi na swoje zdrowie warto odmówić sobie tej przyjemności i sięgnąć po coś zdrowego i równie smacznego. Jednorazowy niezdrowy posiłek nie zrujnuje naszego zdrowia, ale regularne włączanie do swojej diety „śmieciowej” żywności to systematyczne podtruwanie organizmu, czego skutki objawiają się po pewnym czasie w postaci groźnych chorób czy nadwagi. Warto zatem zapobiegać – przestawiamy Wam listę produktów, których zdecydowanie powinniście unikać.

Zdrowa dieta – czego nie jeść? Niezdrowe produkty

1. Fastfood

Mimo że wiele osób ma trudności z oparciem się pokusie zjedzenia hamburgera, nie jest tajemnicą, iż jedzenie tego typu pożywienia ma niekorzystny wpływ na zdrowie.  Zdaniem wciąż dużej grupy osób hamburgery w barach szybkiej obsługi są pyszne i wyglądają smakowicie, jednak fast food jest najgorszą rzeczą, jaką można wybrać na posiłek. Dlaczego? Zawiera ogrom „śmieciowych” dodatków. Mięso wykorzystywane w fast foodach nie jest prawdziwym mięsem. Ten wytwór zawiera w sobie tylko 2%(!) prawdziwej wołowiny czy wieprzowiny, reszta to chemikalia czy zmielone kości.

2. Kolorowe napoje

Te wszystkie słodzone, gazowane napoje z długą datą przydatności są smaczne, ale mają dramatyczny wpływ na ludzkie zdrowie. Dowiedziono, iż nadmierne spożywanie słodzika, który głównie znajduje się w wersjach light, może prowadzić do bezsenności, palpitacji serca, napadów niepokoju i wielu innych niepokojących dolegliwości. Przy dłuższym okresie przyjmowania dużych ilości tej substancji możemy nabawić się cukrzycy, stwardnienia rozsianego czy nawet nowotworu mózgu.

3. Mielonki

Produkty takie jak mielonki zawierają w sobie zmielone skóry, ścięgna czy chrząstki. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Ich skład okazuje się być jeszcze gorszy. Są pełne tłuszczów zwierzęcych, konserwantów, soli czy wzmacniaczy smaku. Ze względu na tak szkodliwą zawartość zbyt częste spożywanie mielonek może prowadzić do niestrawności, nadmiernej potliwości, kołatania serca oraz ograniczenia przyswajalności mikroelementów przez nasz organizm, co może w przyszłości prowadzić nawet do pojawienia się nowotworu.

4. Chipsy

Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich wieczoru ze znajomymi, czy leniwego popołudnia przed telewizorem. Dlaczego warto wyrzucić je ze swojego jadłospisu? Po pierwsze jest to produkt silnie uzależniający, co oznacza, iż kilka chipsów potrafi wywołać w nas chęć do pochłonięcia nawet kilku opakowań naraz. Są bombą tłuszczu, co czyni je często jedną z głównych przyczyn nadwagi. Poza tym zbyt częsta konsumpcja tego typu „śmieciowego” jedzenia może prowadzić do pojawienia się cukrzycy, nowotworów czy wystąpienia bądź nasilenia chorób serca.

5. Zupki chińskie

Danie głównie studentów. Są szybkie, smaczne i przede wszystkim tanie. Są to jednak jedyne ich plusy. Tak bardzo popularne zupki chińskie okazują się być pozbawione jakichkolwiek potrzebnych organizmowi składników odżywczych. W ich skład wchodzą głównie: wzmacniacze smaku, konserwanty i substancje przeciwzbrylające. Nie brzmi zbyt zdrowo, prawda?

6. Puszkowane jedzenie

Jedzenie w puszkach to najczęstsze sposoby na utworzenie tzw. domowych zapasów na później. Mają długi termin przydatności, więc spokojnie można schować je do spiżarni i sięgnąć po nie w odpowiednim momencie. Warzywa czy owoce w puszkach same w sobie nie są złe, jednak opakowanie, w którym się znajdują już tak. Puszki zawierają bisfenol A – groźną dla zdrowia substancję, która przenika do jedzenia. Powoduje ona zaburzenia wątroby u płodu u kobiet w ciąży, otyłość, problemy ze wzwodem u mężczyzn. 

Przeczytaj też:

Dieta dla wytężających mózg.

Serotonina. Jak łatwo poprawić sobie humor.