Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

INTUICYJNE ODCHUDZANIE CZY POTRAFISZ ROZRÓŻNIĆ GŁÓD OD JEDZENIA DLA PRZYJEMNOŚCI?

INTUICYJNE ODCHUDZANIE CZY POTRAFISZ ROZRÓŻNIĆ GŁÓD OD JEDZENIA DLA PRZYJEMNOŚCI?

Odchudzanie intuicyjne jest takim sposobem odżywania się, który bazuje na twierdzeniu, że każdy z nas jest w stanie odróżnić głód fizjologiczny od spożywania posiłku jedynie dla samej przyjemności, który często prowadzi do dostarczania organizmowi zbędnych kalorii. Jeśli więc jesteśmy w stanie rozróżnić te dwie motywacje w naszym żywieniu się, jesteśmy w stanie nad tym świadomie panować i troszczyć się o to, by spożywać jedynie tyle, ile potrzebuje nasz organizm.

Intuicyjne odchudzanie

Metoda ta wymusza na nas kształtowanie silnej woli. Wymaga bowiem dość restrykcyjnego podporządkowywania się zasadzie jedzenia w ilościach odpowiednich dla właściwego funkcjonowania organizmu, bez spożywania dodatkowych posiłków jedynie z czystej przyjemności.

Bardzo ważnym elementem odchudzania intuicyjnego jest poznanie i określenie uczucia zarówno głodu, jak i sytości. Wiąże sie to z uświadomieniem sobie wewnętrznych odczuć – to podstawa pracy nad tym, by samodzielnie i z pełną świadomością skierować swoje siły wewnętrzne na wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, które będą odpowiadały potrzebom organizmu.

W odchudzaniu intuicyjnym chodzi o to, byśmy nauczyli się rozróżniać jedzenie, które ma na celu zaspokojenie głodu, a jedzenie, które ma sprawiać przyjemność, tak by nie spożywać nadmiernej ilości produktów. Odchudzanie intuicyjne opiera się pośrednio również na odchudzaniu neurologicznym, które wykorzystuje naszą wrodzoną umiejętność zarówno świadomego, jak i podświadomego kontrolowania apetytu.

Anna Baranowska