Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK SIĘ ODSTRESOWAĆ? 6 PRODUKTÓW NA ODSTRESOWANIE. DIETA NA STRES

Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia. Choć w niewielkiej dawce może on poprawić naszą wydajność, to permanentny i silny wywołuje w naszym ciele poważne spustoszenie. Taki stres powinniśmy eliminować, a możemy sobie z nim radzić na różne sposoby. Jednym z nich jest jedzenie odpowiednich produktów. Sprawdźmy, które z nich sprawdzą się najlepiej.

Jak się odstresować? Dieta na stres.

6 produktów na odstresowanie

1. Kiwi 

Owoce kiwi uznawane są za niezawodny sposób na ukojenie nerwów i poprawę naszego samopoczucia. Odpowiada za to między innymi witamina B określana tą, która ma działanie antystresowe. Nie są to jedyne zalety tego owocu. Jedząc kiwi możemy nie tylko przynieść ulgę naszemu samopoczuciu, ale również przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i poprawić kondycję naszej skóry. Warto jeść je np. w formie koktajlów z dodatkiem innych drogocennych warzyw i owoców.

2. Napar z rumianku

Jego liczne zdrowotne zalety obejmują działanie antystresowe i kojące niepokój. Udowodniono to za pomocą badań, które ujawniły, że u osób regularnie pijących napar z rumianku zmniejsza się poziom ogólnego lęku. Rumianek bogaty jest też w szczególne olejki, które koją nasz układ trawienny, usprawniające jego pracę.

3. Banany

Poza gamą witamin i mikroelementów banany zawierają składnik, będący remedium na stres. Jest to tryptofan, którego spożywanie zalecane jest nie tylko w stanach stresowych, ale też przy depresji i bezsenności. Naturalnie powoduje odprężenie i uspokojenie oraz podwyższa poziom hormonów szczęścia.

4. Orzechy

Orzechy to produkty zawierające całą gamę witamin z grupy B, uznawanych za te, które najlepiej łagodzą stres. Poza tym znakomicie wpływają na nasze serce oraz mózg. Orzechy, szczególnie włoskie, poprawiają pracę mózgu usprawniając pamięć. Można je dodawać np. do porannego śniadania z dodatkiem jogurtu oraz owoców. 

5. Zielona herbata

Zawiera substancję zwaną L-teaniną, która uznawana jest za środek uspokajający i relaksujący. Zwiększa poziom neuroprzekaźnika mającego wpływ na wydzielanie serotoniny i dopaminy, odpowiedzialnych za nasze samopoczucie. 

6. Jagody

Jagody wraz z borówkami dzięki obecności antyoksydantów są kolejnym sposobem na złagodzenie objawów stresu. Obfitują też w witaminę C, którą nadmiernie wydalamy z naszego ciała w sytuacjach poddenerwowania. Jagody wpływają pozytywnie na stan naszej skóry, ujędrniając ją i odmładzając, dlatego powinniśmy je spożywać w trudnych i stresogennych okresach, gdy nasza skóra traci swą witalność.

Alicja Starzyk