Brak produktów w koszyku.

JAK ŚWIĘTOWAĆ WALENTYNKI W PRACY?

JAK ŚWIĘTOWAĆ WALENTYNKI W PRACY?

Walentynki to święto, które niekiedy pomija się w firmowych tradycjach. Nie wywodzi się z Polski, dużo pracodawców nie do końca wie, jak mogłoby je świętować. A jest to świetna okazja do kreowania pozytywnego wizerunku firmy oraz poprawienia atmosfery wśród pracowników. Dlaczego więc z niej nie skorzystać?

Jak świętować Walentynki w pracy?

Jeżeli wciąż nie macie pomysłu, jak świętować Walentynki w pracy – spieszymy z pomocą! W niniejszym artykule prezentujemy Wam kilka pomysłów, jak urozmaicić pracownikom ten dzień. Niezależnie od tego, czy pracujecie zdalnie, czy w biurze. W końcu to dobry moment na integrację zespołu oraz urozmaicenie codziennej pracy! Jeśli chcesz więc wprowadzić świętowanie Walentynek w swojej firmie, a jednocześnie zrobić to w sposób, który nie wpłynie negatywnie na nastrój pracowników, umil im czas w bezpieczny sposób, który nikogo nie obrazi. 

Po 1: Walentynki czyli czerwień! 

Niech w Twoim biurze zagości więcej czerwieni. Dodaj trochę serduszek na recepcji i w przestrzeniach wspólnych typu kuchnia, jadalnia, czy sala konferencyjna. Przydadzą się tu balony w kształcie serc, serpentyny i karteczki z napisem „wesołych walentynek!” na biurku każdego z pracowników. 

Opcja dla pracowników zdalnych:

Poproś pracowników, żeby każdy z nich ozdobił swoje biurko. W grupowej konwersacji możecie też powymieniać się memami na temat Walentynek, a także, jako menedżer, możesz powitać pracowników miłą wiadomością w skrzynce mailowej. Podczas spotkania online możesz też dodać sobie komputerowo tło z serduszkami. To na pewno rozśmieszy Twoich pracowników! 

Po 2: gra walentynkowa

Co powiesz na grę z okazji Walentynek? Kilka dni przed zrób słoik z imionami członków zespołu oraz późniejsze losowanie. Każdy pracownik niech wylosuje osobę, o której ma napisać kilka miłych słów na temat tego, co w niej najbardziej ceni. Nie powinny to być jednak cechy, które odnoszą się do wyglądu oraz takie, które mogą zostać źle odebrane. Następnie 14.02 menadżer niech odczyta te miłe wiadomości. Atmosfera stanie się przyjazna a pracownicy poczują się bardzo miło. 

Dla pracowników zdalnych:

Całą grę można przeprowadzić w rzeczywistości zdalnej. Następnie podczas spotkania online organizator losowania niech przeczyta wszystkie te wiadomości. Tak niewiele wystarczy, żeby umilić sobie wzajemnie ten dzień 🙂

Po 3: walentynkowa wiadomość od menedżera 

Walentynkowy e-mail – powitaj pracowników miłą wiadomością na skrzynce mailowej. Niech to będą walentynkowe życzenia, może też być informacja, dlaczego każda z tych osób jest niezbędna w Waszym zespole, lub czemu lubisz z nią pracować. Niech będzie to wiadomość profesjonalna, ale przy tym też miła.

Po 4: walentynkowy upominek

Niech nie będzie to nic dużego. Mały upominek, który będzie pasował do święta i osłodzi trochę atmosferę. Może to być voucher do kina dla 2 osób, kolacja w ciemności lub coś słodkiego. A już najlepiej połączyć słodkości z małym gadżetem, który będzie idealny w Walentynki. 

Czemu by nie osłodzić pracownikom tego dnia? 

Jednak żeby dopasować ten upominek do wszystkich, a więc też do tych osób, które dbają o swoją sylwetkę i/lub są na diecie, proponujemy zestawy zdrowych przekąsek, które są coraz bardziej popularne na rynku słodkości. 

Pamiętacie to uczucie, gdy jeszcze w szkole dostawało się niezapowiedzianie kartkę walentynkową? To podekscytowanie i zaciekawienie – od kogo ten prezent? Takie zestawy zamówione do biura wprowadzą pozytywną atmosferę oraz ciekawość wśród pracowników. 

Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy tutaj.

Dla pracowników zdalnych:

Jeśli pracujecie zdalnie, Twoi pracownicy wciąż mogą otrzymać taką niespodziankę. Proponujemy zestawy zdrowych słodkości dostarczane prosto do domów pracowników! 

W zestawie czekoladki ze świeczką w kształcie serca i/lub kartką Walentynkową. Można paczki modyfikować według własnych potrzeb, dodawać gadżety lub kolejne słodkości. Wszystkie zdrowe i pyszne. Spróbujcie sami!

Dodatkowe pomysły

Jeśli chcesz w swojej firmie jeszcze bardziej urozmaicić ten dzień, możesz na przykład zamówić do pracy foto budkę. Wraz z okularami w kształcie serc i innymi czerwonymi gadżetami, a także słodkościami i upominkami od pracodawcy, pracownicy mogą robić sobie zdjęcia. Później razem wykorzystajcie je przy promocji firmy. Jeśli pracujecie zdalnie, mogą to być śmieszne selfie zrobione przez pracowników w tematyce “Jak spędzamy Walentynki w pracy”. Takie działania budują dobrą opinię pracodawcy oraz łączą się z dobrą zabawą.

W ramach tego święta możesz też pozwolić pracownikom skończyć pracę godzinę wcześniej. Przecież muszą być gotowi na randkę!

Walentynki to także dobra okazja do lunchu zespołowego. To świetny czas na zintegrowanie pracowników oraz odejście od codziennej rutyny. W przypadku pracy zdalnej możecie zdzwonić się w porze lunchu, lub chociaż na poranną kawę. Sprawdź naszą ofertę paczek dla firm!  

Więcej pomysłów na integrowanie pracowników zdalnych w naszym poprzednim artykule.

Pomysłów na świętowanie Dnia Zakochanych jest wiele. Wykorzystajcie je w swoich organizacjach!

 SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI