Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK ZARZĄDZAĆ ZESPOŁEM ZDALNIE? JAK MOTYWOWAĆ I ZADBAĆ O KOMFORT PRACOWNIKÓW ZDALNYCH? PRACA ZDALNA

JAK ZARZĄDZAĆ ZESPOŁEM ZDALNIE? JAK MOTYWOWAĆ I ZADBAĆ O KOMFORT PRACOWNIKÓW ZDALNYCH? PRACA ZDALNA

Praca zdalna jako atrakcyjny benefit dla pracowników czy (szczególnie w obecnym czasie) przymusowe utrudnienie? Czy warto wprowadzić możliwość pracy zdalnej dla pracowników? Jak motywować pracowników pracujących zdalnie? Jak zarządzać zdalnymi pracownikami? Jak zadbać o komfort pracowników pracujących zdalnie – w artykule przedstawiamy pomysły na bonusy dla osób pracujących w domu. Jakie są wady i zalety pracy w domu? Jak pracować efektywnie w domu? Podrzucamy przydatne wskazówki dla osób pracujących z domu.

Praca zdalna. Zarządzanie zespołem zdalnym. Jak zarządzać zespołem zdalnie? Jak motywować pracowników zdalnych? Zaangażowanie, zdrowie i wellbeing pracowników zdalnych.

W artykule przedstawiamy:

  1. Wady i zalety pracy zdalnej
  2. Jak zadbać o komfort pracowników pracujących zdalnie? Pomysły na benefity dla pracowników zdalnych.
  3. Jak motywować pracowników pracujących zdalnie?
  4. Jak zarządzać zdalnymi pracownikami?
  5. Praca zdalna – jak pracować efektywniej? Wskazówki dla osób pracujących w domu.

ZDROWY BENEFIT DLA PRACOWNIKÓW ZDALNYCH. SPRAWDŹ >

Jak zadbać o pracowników zdalnych: Wady pracy zdalnej

Zmiana na pracę zdalną z pracy biurowej, szczególnie jeśli jest nagła, może okazać się sporym wyzwaniem – zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników.

Jeśli Twój zespół jest przyzwyczajony do pracy w biurze, zmiana na pracę zdalną, w domu może stanowić duże wyzwanie – najprostsze codzienne czynności w pracy stają się niejednokrotnie trudniejsze do wykonania w domu niż w tradycyjnym biurze…

Nie możesz poprosić kolegi z biurka obok o pogawędkę/przedyskutowanie jakiegoś tematu.

Twoje środowisko pracy się zmienia – warunki, zaplecze, miejsce pracy – jesteś w domu otoczony „rozpraszaczami” – przedmiotami lub osobami, które zachęcają do przerwy, rozrywki.

Pracujesz w otoczeniu swojej rodziny – żony/męża, dzieci, którzy zagadują i utrudniają skupienie się na pracy. 

Lub jesteś sam w mieszkaniu cały dzień, co powoduje poczucie samotności i zniechęca do pracy…

Jakie wyzwania możemy napotkać pracując zdalnie?

Zarządzanie zespołem zdalnym a uzależnienie od technologii

Pracując z domu jesteśmy całkowicie uzależnieni od technologii. Jeśli w mieście zostanie wyłączony prąd lub pojawi się jakaś awaria, nie jesteśmy w stanie wykonywać swoich obowiązków. Problemem może stać się również słabe łącze z Internetem lub stary sprzęt elektroniczny, który utrudnia pracę, a wskutek tego powoduje stres i frustracje. 

Rozproszony zespół i brak zorganizowania

Brak konieczności wyjścia do biura może spowodować trudności z motywacją i samoorganizacją. Niektórzy z pracowników mogą przestać traktować swoje obowiązki poważnie, w skutek czego poziom wykonywanych przez nich zadań spadnie. 

Jak zarządzać zespołem zdalnie? Utrudniony kontakt ze współpracownikami

Nic nie zastąpi kontaktu twarzą w twarz, a szczególnie żaden internetowy komunikator. Przekazując informacje przez wiadomości tekstowe, możemy sprawić, że druga osoba źle zrozumie nasze intencje (nie słyszymy tonu głosu, nie widzimy gestykulacji i mimiki twarzy – przez to na przykład łatwo możemy potraktować konstruktywną krytykę jako obrazę), a to może prowadzić do niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów. 

Przy pracy zdalnej kontakt między pracownikami często zanika i skupia się tylko na kwestiach biznesowych. Dodatkowo, komunikacja może być utrudniona, chociażby przez słabe łącze Internetu. Co więcej, każdy z nas robi sobie przerwę od obowiązków w innym czasie, co dodatkowo może utrudnić komunikację na odległość.

Rozproszony zespół i brak kontroli nad pracownikami pracującymi zdalnie

W biurze pracodawca w każdym momencie może sprawdzić, czy pracownik wykonuje swoje zadania. Podczas pracy zdalnej nie mamy takiej możliwości, więc jeśli w relacjach zawodowych brakuje zaufania, praca zdalna okazuje się zawodzić. 

W każdym domu istnieje wiele bodźców, które mogą w łatwy sposób nas rozproszyć.

Telewizor, czajnik czy toster, rozmowy w pokoju obok, zbyt głośni sąsiedzi lub dziecko, które potrzebuje uwagi. Zadania wykonywane przez osobę, która była ciągle rozproszona i musiała przerywać swoją pracę, rzadko kiedy są zrobione dobrze.

Zdrowie pracowników zdalnych. Praca w domu a ergonomia pracy.

Nie każdy z nas mieszka w wielkim domu, w którym może wyznaczyć sobie miejsce do pracy. Brak własnego biura, czy nawet własnego biurka może okazać się frustrujące i negatywnie odbić się na wynikach pracy.

Nie każdy ma możliwość zorganizowania w domu ergonomicznego miejsca pracy  brak odpowiedniego biurka lub krzesła, złe oświetlenie, pomieszczenie, w którym nie ma cyrkulacji powietrza mogą powodować problemy ze zdrowiem i niechęć do pracy.

Praca zdalna może powodować trudność z oddzieleniem pracy od czasu prywatnego 

Kiedy pracujemy w biurze, dokładnie wiemy, o której godzinie kończymy pracę i łatwiej jest nam oddzielić życie prywatne od zawodowego. Niestety podczas pracy zdalnej, szczególnie kiedy nie mamy zmiany określonej godzinowo, może być to utrudnione. 

Pracownicy zdalni mają mniej ruchu?

Dotarcie do pracy zawsze wymagało od nas jakiegoś ruchu – spaceru na przystanek autobusowy czy wejścia po schodach do biura. Dla niektórych pracowników brak potrzeby wyjścia z domu sprawi, że całe dnie będą przesiadywać przed komputerem, co może mieć zły wpływ na ich zdrowie i samopoczucie – kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

ZDROWY BENEFIT DLA PRACOWNIKÓW ZDALNYCH. SPRAWDŹ >

Mniejsza motywacja przy pracy zdalnej? Jak motywować pracowników pracujących zdalnie?

Niektórzy nie potrafią zmotywować się do pracy, jeśli nie wykonują swoich zadań w towarzystwie współpracowników. Obecność innych ludzi w biurze zachęca nas do pracy, daje poczucie zdrowej rywalizacji i umożliwia łatwe wsparcie, czy udzielenie pomocy koledze z zespołu. Większość ludzi woli pracować w towarzystwie osób, których darzy sympatią i nagła samotność może wprawić ich w smutek i spowodować niechęć do pracy.

Praca zdalna a większe koszty dla pracowników 

Praca zdalna niestety może wiązać się z większymi wydatkami dla pracowników. Zwiększą się rachunki – głównie za prąd i Internet, ale też za wodę. Niektórzy będą musieli zainwestować w nowszego laptopa, pakiet Office, czy nawet wygodniejsze krzesło. 

Zarzązanie zespołem zdalnym: Praca zdalna zalety

Praca zdalna to oszczędność czasu

Pracując w domu nie marnujemy czasu na dojazd do miejsca pracy, nie stoimy w korkach. Nie oszukujmy się – mało kto stroi się do pracy w domu – większość osób stawia na swój komfort i wygodę, przez co nie traci czasu na wybieranie stylizacji, modelowanie włosów czy makijaż. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na dłuższy sen i uniknąć stresu związanego z dojazdem w zakorkowanym mieście.

Pracownicy zdalni pracują w luźnych warunkach 

Przy biurku, na kuchennym blacie, na dywanie czy owinięty kocem na łóżku. Możemy pracować w dowolnym miejscu i nikt nie spojrzy na nas krzywo. 

Praca zdalna to ułatwienie dla rodziców 

Z możliwości pracy zdalnej mogą być bardzo zadowolone osoby, które są rodzicami. Przeniesienie biura do domowego zacisza pozwoli im mieć kontrolę nad dziećmi. Rodzice nie muszą martwić się o organizację opieki dla swoich pociech, spędzają z nimi więcej czasu i mają możliwość pokazania im na czym polega ich praca. Szczególnie w okresie, kiedy przedszkola i szkoły są zamknięte, a rodzice muszą martwić się organizacje czasu wolnego swojego dziecka, taka możliwość jest wielkim ułatwieniem.

Praca zdalna a organizacja wygodnego miejsca 

Domowe biuro może stać się idealnym miejscem do pracy, jeśli tylko zachowamy porządek i zorganizujemy miejsce na potrzebne do wykonywania naszych obowiązków przybory. Wszystkie dokumenty mogą być posegregowane według naszego uznania i nikomu nie będzie to przeszkadzać!

Pracownicy zdalni mają mniej stresu?

Pracownik, który wypełnia swoje obowiązki z domu, odczuwa mniej presji i nacisku ze strony pracodawcy. Dzięki temu nie jest zestresowany, praca sprawia mu większą przyjemność i wykonuje ją z chęcią i zaangażowaniem.

Pracując w domu, pracujesz kiedy chcesz 

Nasz dom nie jest otwarty od godziny 9 do 18. Jeśli w danym dniu potrzebujemy więcej czasu na wykonanie zlecenia, to możemy sobie na to pozwolić. Pracując zdalnie możemy wypełniać swoje zadania o najbardziej dogodnej porze dnia. 

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej 

Wiele osób lubi mieć w biurze coś, co przypomina mu o domu. Najczęściej są to rodzinne zdjęcia, rysunki namalowane przez dzieci czy jakaś ozdoba. Praca zdalna sprawia, że nie musimy tego robić, bo swoje obowiązki wykonujemy w miejscu, w którym czujemy się najlepiej. Domowe biuro może stać się idealnym miejscem do pracy, jeśli tylko dobrze zorganizujemy sobie przestrzeń naszej aktywności zawodowej.

Praca zdalna: jak motywować pracowników pracujących zdalnie? Pomysły na benefity dla pracowników zdalnych

Warto pomyśleć o nagradzaniu swoich pracowników za ich zaangażowanie. Benefity dla pracowników to świetny sposób na okazanie swojej wdzięczności, motywacja do jeszcze lepszej pracy i miły gest. 

ZDROWY BENEFIT DLA PRACOWNIKÓW ZDALNYCH. SPRAWDŹ >

Jak motywować zespół zdalny? Zdrowe przekąski dla pracowników zdalnych

Kiedy pracujemy w domu, ciężej jest nam powstrzymać się od podjadania. Najczęściej sięgamy po niezdrowe przekąski typu chipsy, czekoladowe batony i słodkie napoje. Takie produkty nie dostarczają żadnych wartościowych składników, są bardzo niezdrowe i powodują szereg chorób. Zbyt częste jedzenie słodyczy może doprowadzić do nadwagi, problemów z zębami oraz problemów z cholesterolem. Dodatkowo niezdrowe przekąski nie są sycące, więc musimy zjeść ich naprawdę dużo, aby się najeść.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest dostarczenie paczki zdrowych przekąsek do domu pracownika. W ten sposób pomożemy zastąpić chemiczne jedzenie wartościowymi przekąskami, które dostarczą energii i cennych składników odżywczych. Pozytywnie wpłynie to na zdrowie i zaangażowanie pracownika w wykonywaną pracę. Dodatkowo jest to miły gest ze strony pracodawcy i znak, że docenia jego działania. 

ZAMÓW PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW

Jak dbać o pracowników zdalnych? Dofinansowanie do standing desków
Niepozornym, a bardzo skutecznym sposobem poprawienia komfortu pracowników jest dofinansowanie zakupu standing desków. Chociaż praca na stojąco kojarzy nam się głównie z bólem pleców, to okazuje się, że kilka godzin dziennie spędzonych w pozycji siedzącej wcale nie jest lepszym pomysłem. Podczas zbyt długiego siedzenia obciążamy nasz kręgosłup i utrudniamy przepływ krwi w ciele.

Zaletą biurka przeznaczonego do pracy stojącej jest to, że możemy regulować jego wysokość i zdecydować, w jakiej pozycji chcemy pracować. Przyjmuje się, że co godzinę pracy powinniśmy wstać na około 10/20 minut, jednak musimy stopniowo przyzwyczajać swój organizm do pozycji stojącej. Oczywiście wybieramy buty na płaskiej podeszwie i nie garbimy się.

Praca na stojąco pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a szczególnie może okazać się pomocna przy bólach kręgosłupa, sprawia, że nasz organizm spala więcej kalorii oraz pomaga w skoncentrowaniu się.

Benefity dla pracowników zdalnych: Praca zdalna a karta sportowa dla pracowników

To, że nasz pracownik pracuje w trybie zdalnym, nie znaczy, że powinien rezygnować ze sportu! Siłownia, zajęcia taneczne, joga, lodowisko, basen czy park trampolin – w każdym mieście znajdzie się kilka lokali, które honorują karty sportowe. Taki benefit pozwala zaoszczędzić pieniądze na drogich karnetach, zachęca do spróbowania nowych aktywności i motywuje do uprawiania sportu. Sport sprawi, że nasz pracownik będzie bardziej produktywny w pracy, a wszelki stres związany z obowiązkami zawodowymi rozładuje na treningach. 

Benefity dla pracowników zdalnych: zajęcia sportowe online

Innym rozwiązaniem, które pomaga zadbać o kondycję pracowników, jest dostęp do zajęć sportowych online. Intensywny trening możemy wykonać, nie ruszając się z domu. Najpopularniejsze są lekcje jogi online lub ćwiczenia fitness, jednak dobrym pomysłem są też internetowe lekcje tańca. Coraz więcej szkół decyduje się na udostępnienie pełnych, trwających około godziny instruktaży w formie filmików za niewielkie pieniądze. Dostęp do zajęć sportowych online pozwoli pracownikom zadbać o zdrowie, a nawet obudzić w sobie  nową pasję.

Jak motywować pracowników zdalnych? Webinary

Możliwość rozwijania się i zdobywania nowych umiejętności to jeden z najbardziej przydatnych benefitów dla pracowników. Najlepiej postawić tutaj na webinary – internetowe seminaria lub kursy online (najlepiej takie, po których ukończeniu można otrzymać certyfikat). 

Praca zdalna: Jak zarządzać zespołem zdalnym?

Zarządzanie zespołem zdalnym: Nie zapomnij o komunikacji 

Staraj się być zawsze pod telefonem, udzielaj informacji i wyjaśniaj wszelkie wątpliwości, regularnie sprawdzaj pocztę e-mail, rozmawiaj z zespołem na Skype. Dla niektórych praca zdalna to nowość i ciężko im odnaleźć się w tej sytuacji. To ty musisz pomóc oswoić się im z tą sytuacją.

Zarządzanie zespołem zdalnym: Bądź wyrozumiały

Awaria Internetu w całym mieście z pewnością nie jest winą pracowników i nie warto ich za to obwiniać. Nie mamy wpływu na złośliwość rzeczy martwych. 

Zadowolenie i komfort pracowników zdalnych. Upewnij się, że twoi pracownicy mają dobre warunki do pracy 

Nie każda osoba ma dostęp do dobrego sprzętu, czy programów, których używaliście na co dzień w biurze. Pomyśl o zakupie nowszego laptopa lub chociaż pakietu Office, który bardzo przyda się do pracy w domu. 

Jak integrować zespół zdalny?

Praca zdalna nie oznacza zakazu pracowniczej integracji! Zorganizuj wspólne wyjście na miasto lub chociaż wideo spotkanie, na którym wszyscy się lepiej poznacie. Przyjemna atmosfera w firmie i wzajemna sympatia to klucz do sukcesu.

Przygotuj listę możliwych kryzysów podczas pracy zdalnej

Bądź przygotowany na wszelkie przeszkody. Pomyśl co złego mogłoby wydarzyć się podczas pracy zdalnej i przygotuj rozwiązania tych problemów. Nie pozwól, aby coś cię zaskoczyło i negatywnie wpłynęło na wizerunek twojej firmy. 

Zarządzanie zespołem zdalnym: Cotygodniowe spotkanie one on one

Jeśli raz w tygodniu poświęcisz czas na indywidualne spotkanie z każdym pracownikiem, to wiele zyskasz w ich oczach. Dowiesz się więcej informacji na temat firmy, poprawisz kontakt z zespołem, rozwiążesz ich pracownicze problemy, przekażesz wiedzę i dasz motywację do pracy. Warto zapytać pracowników, jak radzą sobie z pracą zdalną (czy potrzebują dodatkowych materiałów lub narzędzi), jak wygląda organizacja ich dnia i z jak wyglądają ich kontakty z innymi pracownikami.

Wykorzystuj emotikony i gify w pracy zdalnej 

To sprawi, że twoja wiadomość będzie wyglądać bardziej miło, a drugiej osobie łatwiej będzie zrozumieć twoje intencje. Wzbogać niewerbalną komunikację i staraj się, aby twoje intencje nie zostały negatywnie odebrane.

Zarządzanie zespołem zdalnym: Zawsze zaczynaj pracę o tej samej godzinie 

To sprawi, że twoi pracownicy będą wiedzieli, kiedy mogą zgłosić się do Ciebie z prośbą o pomoc, oraz da im motywację do organizacji swojego dnia i dokładniejszego ustalenia godzin swojej pracy. Pomoże im to oddzielić swoje życie prywatne od życia zawodowego i zachęci do systematycznego prowadzenia kalendarza.  

Zachęcaj pracowników zdalnych do stworzenia dobrego miejsca do pracy 

Dawaj im wskazówki jak stworzyć ergonomiczne domowe biuro, zachęcaj do chwalenia się zdjęciami swojego miejsca pracy ze współpracownikami i dzielenia się radami. 

Zarządzanie zespołem zdalnym: Rozmawiaj nie tylko o pracy

Poznaj bliżej swoich pracowników i zainteresuj się ich życiem prywatnym – oczywiście zachowując granice zdrowego rozsądku. Oni spojrzą na Ciebie bardziej ludzko, poprawicie swoje relacje i praca stanie się przyjemniejsza.

Zarządzanie zespołem zdalnym: słuchaj uwag pracowników

Twoi pracownicy mogą mieć świetne pomysły, które ułatwią wam wszystkim pracę w domu. Przekaż im, że jesteś otwarty na wszelkie uwagi.

Zarządzanie zespołem zdalnym: Jeśli to możliwe, korzystaj z rozmowy video 

przez Skype czy FaceTime. Rozmowa na kamerce pozwoli Ci spojrzeć na pracownika, zobaczyć jego reakcje i da namiastkę prawdziwego spotkania. Dodatkowo możliwość takiej konwersacji sprawia, że łatwiej nam odczytać intencje drugiej osoby, co może być utrudnione podczas wymiany wiadomości tekstowych.

Zarządzanie zespołem zdalnym: Nie zapominaj kto tu jest szefem 

To, że nie możesz stale kontrolować swoich pracowników, nie znaczy, że powinni zapomnieć, że pracują dla Ciebie. Kontroluj wyniki ich pracy i panuj nad sytuacją. Nie pozwól, aby w firmie zapanował chaos. Jak motywować pracowników pracujących zdalnie?

Dokładnie określaj obowiązki pracowników zdalnych

Nie możesz pozwolić, aby osoby z Twojego zespołu nie wiedziały jakie zadania czekają ich w najbliższym czasie. Wyznacz cele na określony czas i pilnuj, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Jak motywować pracowników pracujących zdalnie?

Wyznaczaj cele  

Bez tego pracownicy nie będą wiedzieli do czego dążą – wyznaczenie celu pozwoli na lepszą organizację pracy i da możliwość rozplanowania działań. Nic tak nie motywuje, jak osiągnięcie obranego celu.

Chwal za dobrą pracę 

Jeśli ktoś dobrze wykonuje swoje zadania, angażuje się i przynosi firmie zysk, to pochwal go i doceń jego starania. Pracownik poczuje się wyróżniony i podczas kolejnych zadań będzie starał się wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej.

Zaufaj 

Obdarzony zaufaniem pracownik poczuje się odpowiedzialny za coś ważnego i będzie dawał z siebie wszystko, aby nie zawieść oczekiwań swojego pracodawcy.

Premie finansowa 

Głównym celem naszej pracy jest zarobienie pieniędzy. Nic tak nie motywuje jak większe wynagrodzenie. Pracownik sam najlepiej zdecyduje, na co wyda dodatkowy przypływ gotówki i będzie starał się, aby w przyszłości również go otrzymać. 

Pomagaj w rozwoju 

Inwestuj w swoich pracowników! Wykup dostęp do internetowego kursu obcego języka lub lekcje online z przydatnych tematów. Ambitne osoby (a zapewne tylko takie starasz się zatrudniać) lubią rozwijać się i uczyć nowych, przydatnych rzeczy. Możliwość zdobycia cennego doświadczenia dzięki pracy pozytywnie wpłynie na ich zaangażowanie. 

Dbaj o dobry kontakt 

Pozytywna relacja pracowników z szefem jest niezwykle ważna, zdecydowanie lepiej wykonuje się polecenia osoby, którą obdarzamy sympatią. Zadbaj o to, aby między Tobą a pracownikami panowały przyjazne stosunki, a ich praca będzie bardziej efektywna. 

Spraw pracownikom zdrowy prezent 

Drobny zdrowy prezent jak paczka ze zdrowymi przekąskami, będzie nie tylko miłą niespodzianką dla Twojego zespołu, ale też źródłem zdrowej energii, która jest potrzebna do efektywnej pracy. Wyślij swoim pracownikom zestaw zdrowych przekąsek, a pokażesz im, że o nich dbasz. Doładowanie w postaci zdrowego batonika, mieszanki bakalii czy owocowej przekąski doda energii do działania, podniesie chęć do pracy i poprawi humor. Twój zespół na pewno doceni ten miły gest z Twojej strony 🙂

ZAMÓW ZDROWE PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW

Praca zdalna – jak pracować efektywniej? Zaangażowanie pracowników zdalnych

Źródło obrazka: https://theoatmeal.com/comics/working_home

Praca zdalna: Dobrze wykorzystaj czas, który wcześniej poświęcałeś na dojazd do pracy

Spędź czas z rodziną, zrób poranne ćwiczenia, zafunduj sobie domowe spa lub ugotuj coś pysznego. Znajdź nowe hobby, rozpocznij jakiś kurs lub nadrób swoje książkowe zaległości. Możesz też zadzwonić do dawnego znajomego lub wykorzystać ten czas na polepszenie relacji ze współpracownikami. 

Praca zdalna: Zadbaj o odpowiednie miejsce do pracy. 

Pamiętaj, że twoje domowe biuro powinno znajdować się w dobrze oświetlonym miejscu. Praca siedząca to wyzwanie dla naszego kręgosłupa, więc pamiętaj o prawidłowej postawie, wygodnym krześle i zastanów się nad zakupem standing desk’a. Praca zdalna pozwala Ci na stworzenie biura swoich marzeń, więc zadbaj też o odpowiednie ozdoby (w tym rośliny), dostęp do świeżego powietrza i dzbanek wody. 

Praca w domu: Dobrze rozplanuj sobie wszystkie zadania 

Starannie prowadzony kalendarz sprawi, że o niczym nie zapomnisz i na wszystko znajdziesz czas. Dzięki temu nie weźmiesz na siebie zbyt wielu zadań, którym później będzie Ci trudno sprostać, znajdziesz czas na chwilę przerwy i będziesz idealnie zorganizowany. 

Praca zdalna: Oddzielaj życie prywatne od zawodowego 

Kiedy pracujemy o określonych godzinach w biurze, bez problemu możemy rozdzielić nasze życie prywatne od zawodowego. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy zmieniamy tryb pracy na zdalny. Ciągła obecność w domu może sprawić, że nie będziemy umieć wyznaczyć granicy dzielącej pracę i czas dla siebie. Może to działać w dwie strony – albo trudno będzie nam znaleźć motywację do pracy i będziemy wykonywać ją w gorszy sposób, albo wpadniemy w pracoholizm i zapomnimy o czasie wolnym. Obie z tych opcji są dla nas szkodliwe, więc trzeba wyznaczyć umiar – najlepiej pomoże nam w tym rozplanowanie całego dnia.

Praca zdalna: Nie bierz na siebie zbyt wiele 

Czasami przeceniamy swoje możliwości i podejmujemy się zbyt wielu zadań. W konsekwencji nie wiemy, w co włożyć ręce, terminy nas gonią, a my w stresie robimy wszystko zbyt szybko i niedokładnie. Nie liczy się ilość, a jakość. 

Praca w domu: Zrób sobie przerwę 

Nie popadaj w pracoholizm. Podczas pracy zdalnej to ty decydujesz, kiedy zrobisz sobie przerwę i nie możesz o niej zapomnieć. Nawet jeśli masz bardzo dużo zadań do zrobienia, to znajdź chwilę, żeby odpocząć, zjeść coś zdrowego, wypić szklankę wody i wrócić do pracy z nową energią. 

Praca zdalna: Nie odkładaj niczego na później 

Kiedy pracujemy zdalnie brak współpracowników i szefa może sprawić, że niektóre, nielubiane przez nas zajęcia będziemy chcieli odłożyć na później. Takie zachowanie może znacząco obniżyć poziom naszej pracy. Spraw, aby te zazwyczaj niechętne wykonywane przez Ciebie zadania przestały być wyzwaniem. Kiedy przestaniesz odkładać je na potem, to z biegiem czasu staną się one dla Ciebie naturalne.

Jak pomóc pracownikom stworzyć jak najlepsze warunki do pracy w domu? 

Czy Twoje biuro działa zdalnie? Jeśli tak, zadbaj o swoich pracowników zdalnie. Zapewnij im źródło zdrowej energii do pracy w domu. Utrzymaj  wysokie morale i zdrowie na pierwszym miejscu.

Dokładamy wszelkich starań, aby Wasze Zespoły były pełne zdrowej energii do pracy – w biurze lub w domu – w każdym miejscu. To dlatego stworzyliśmy

Work-from-Home Welness Snack Boxes!

Stay Healthy at Home 😉 

ZDROWY BENEFIT DLA PRACOWNIKÓW. SPRAWDŹ

Dlaczego warto zaopatrzyć swoich pracowników (również tych pracujących zdalnie) w dawkę zdrowej energii podczas pracy?

Pracodawcy dobrze wiedzą już, jak ważne jest dbanie o komfort pracowników w biurze i tworzenie jak najlepszych przestrzeni biurowych

Teraz pojawia się nowe wyzwanie:

Jak zadbać o komfort pracowników pracujących zdalnie?

Jak pomóc pracownikom stworzyć jak najlepsze warunki do pracy w domu?

My przygotowaliśmy coś specjalnie

⭐Dla Osób Pracujących Zdalnie⭐

Paczki Zdrowych Przekąsek

Specjalnie dla tych, którzy pracują w domu 

Dlaczego warto zapewnić je pracownikom?

Zdrowe przekąski:

– wzmocnią odporność, zmniejszą podatność na choroby, pozwolą cieszyć się lepszym zdrowiem i większą energią,

– poprawią nastrój i atmosferę w domu,

– zapewnią większą chęć do pracy

– poprawią koncentrację i pamięć,

– zwiększą kreatywność,

– podniosą efektywność pracy: pozwolą lepiej skupić się na pracy, wykonać zadania szybciej i lepiej,

– dostarczą niezbędnych witamin i minerałów.

Skontaktuj się z nami, chętnie przygotujemy propozycję dla Ciebie i Twoich pracowników 🙂

e-mail: kontakt@fitomento.com

Tel: 604 077 809

Zajrzyj też tutaj > https://www.fitomento.com/prezent-dla-pracownika-paczki-upominki-swiateczne-dla-pracownikow