Brak produktów w koszyku.

 • Home
 • Tips

MIGDAŁY – WŁAŚCIWOŚCI, WARTOŚCI ODŻYWCZE. ZDROWE PRZEKĄSKI

Idealnie sprawdzają się jako przekąska, są smaczne i chrupiące, występują w różnej postaci, możemy je dodać do swoich ulubionych dań… Mowa oczywiście o migdałach. Co warto o nich wiedzieć, co w sobie zawierają oraz dlaczego są dla nas dobre – o tym wszystkim dowiecie się z tego artykułu. Przyjemnej lektury!

Migdały – właściwości i wartości odżywcze. Zdrowe przekąski.

Migdały – witaminy i minerały

Migdały powinniśmy włączyć do naszej diety ze względu na wachlarz ważnych składników odżywczych, które zawierają.

Należą do nich przede wszystkim:

 • wapń, będący głównym budulcem kości i zębów;
 • białko, które jest źródłem aminokwasów;
 • magnez, ułatwiający koncentrację, poprawiający nastrój oraz korzystnie wpływający na redukcję stresu;
 • cynk, poprawiający stan naszych paznokci i skóry;
 • potas, będący odpowiedzialny za odpowiednią pracę serca;
 • fosfor, który podobnie jak wapń jest budulcem kości;
 • witamina E, przyczyniająca się do obniżania ryzyka licznych chorób. Jest również naturalnym przeciwutleniaczem;
 • witamina B2, która jest niezbędna, aby nasz układ nerwowy działał bez zarzutu. Wpływa także korzystnie na nasz wzrok;
 • nienasycone kwasy tłuszczowe, będące niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, pomagające w pracy mózgu, podtrzymaniu koncentracji oraz poprawiające stan naszych włosów, paznokci oraz skóry.

Migdały a zdrowie

Z uwagi na fakt, iż migdały są bogate w najważniejsze składniki odżywcze, mają one nieoceniony wpływ na nasze zdrowie. Stanowią doskonałą przekąskę zwłaszcza zimą i jesienią, gdyż poprawiają odporność, a co za tym idzie – chronią przed przeziębieniami czy innymi chorobami, na które jesteśmy podatni szczególnie w tych okresach. Dodatkowo migdały zmniejszają poziom cholesterolu oraz obniżają ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Codzienne spożywanie migdałów zalecane jest zwłaszcza kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, a także osobom, które cierpią na choroby układu moczowego czy płuc.

Migdały a uroda

Migdały korzystnie wpływają na naszą skórę, czyniąc ją elastyczną i działając przeciwzmarszczkowo oraz na paznokcie i włosy, które z kolei czynią mocniejszymi. Po użyciu olejku migdałowego włosy stają się grubsze, gładsze i nawilżone, a paznokcie trwalsze i silniejsze. Olejek migdałowy jest także polecany kobietom w ciąży, gdyż zmniejszy on ryzyko wystąpienia rozstępów.

Migdały wpływają korzystnie na nasze zdrowie i urodę, są bogatym źródłem ważnych składników odżywczych. Okazują się one także być sposobem na utrzymanie zgrabnej i szczupłej sylwetki. Wystarczy włączyć migdały do codziennej diety jako przekąskę, aby między innymi zapewnić sobie uczucie sytości na dłuższy czas. Migdały są idealnym produktem regulującym przemianę materii. Dlatego też nie zwlekajcie i już dziś zacznijcie przegryzać migdały między posiłkami, smacznego!

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności – ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO.