Brak produktów w koszyku.

PREZENTY I UPOMINKI DLA PRACOWNIKÓW. JAK DOCENIĆ I ZINTEGROWAĆ PRACOWNIKÓW

PREZENTY I UPOMINKI DLA PRACOWNIKÓW. JAK DOCENIĆ I ZINTEGROWAĆ PRACOWNIKÓW

Jak zintegrować pracowników? Jak docenić zespół? Jaki prezent dla pracownika wybrać i na jaką okazję? Jakie upominki dla pracowników wykorzystać w akcjach prozdrowotnych w firmie? Jakie okazje wykorzystać do wspólnego świętowania i integracji w firmie? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule. Przedstawiamy pomysły zarówno dla zespołów w biurze, jak i pracowników zdalnych, na Home Office. 

Prezenty i upominki dla pracowników. Jak docenić pracownika   

Jest wiele okazji w roku, które można świętować w firmie i z okazji których można podarować prezent dla pracowników. Zapewne obdarowujesz już swój personel upominkami z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych. Ale w kalendarzu można znaleźć też inne dni, które warto celebrować, przy okazji których warto docenić pracowników i które mogą spowodować wzrost zaangażowania w pracę. 

   W naszym artykule opisujemy pomysły, które można wykorzystać zarówno, jeśli Twój zespół pracuje w biurze, jak i zdalnie – na Home Office, w domu? To okazje i pomysły, które pomogą Ci zintegrować, docenić pracowników zarówno pracujących w biurze, jak i zdalnie – na Home Office. 

„Zaangażowanie wiąże się z przywiązaniem i lojalnością. (…) zaangażowanie to stopień utożsamiania się pracownika z daną organizacją oraz angażowania się w jej sprawy. Zaangażowanie składa się z trzech elementów:

1) silnego pragnienia przynależności do organizacji,

2) mocnej wiary w słuszność wartości i celów organizacji,

3) gotowości do pojęcia dużego wysiłku na rzecz organizacji”[1]

W pracy warto świętować dni, które promują dbanie o zdrowie i zdrowe odżywianie, sport i docenianie innych. Dobrze jest też obchodzić te okazje, które nakłaniają do życzliwości, pomagają w zwiększeniu świadomości na jakiś temat czy przykładają wagę do poziomu szczęścia u ludzi. 

STYCZEŃ

Prezenty i upominki dla pracowników – pomysły na integrację pracowników w styczniu

Styczeń to czas postanowień, nowej energii do pracy, zmian w życiu prywatnym. Dlatego powitajcie kolejny rok wspólnie i wykorzystajcie tę energię do konkretnych działań!  

Zachęć pracowników do zdrowych postanowień:  

  • przywitaj pracowników w biurze zdrowymi przekąskami  
  • prześlij zdrowe boxy dla pracowników zdalnych, na Home Office. 

Możesz też zorganizować w firmie Kick-off event. W każdej z tych sytuacji przydadzą się upominki dla pracowników, np. zestawy zdrowych przekąsek do biura lub do domów pracowników zdalnych. To idealny prezent dla pracownika. Wspólnie zacznijcie nowy rok na zdrowo! 

Są jacyś wegetarianie na pokładzie?  

Prezenty i upominki dla pracowników: Dzień Wegetarian

11.01 to Dzień Wegetarian. Na drugie śniadanie lub lunch polecamy Boxy Śniadaniowe Fitomento zawierające przekąski na drugie śniadanie lub Vege Boxy z wegańskimi przekąskami do pracy. Z nich można wyczarować pyszne i interesujące dania, które przekonają do siebie nawet mięsożerców. Możesz połączyć ten wspólny posiłek ze zwiększaniem świadomości w temacie ograniczania spożycia mięsa. To jednocześnie świetna integracja pracowników, zarówno online, jak i w biurze. 

 ZOBACZ NASZE ZDROWE PACZKI DLA PRACOWNIKÓW >

LUTY

Prezenty i upominki dla pracowników: integracja pracowników w lutym 

Zwracamy uwagę na trzy okazje do celebrowania w lutym. 

01.02 – Międzynarodowy Dzień bez Oleju Palmowego 

Zamów do pracy zdrowe przekąski bez oleju palmowego od Fitomento – niech będzie to połączone z dyskusją na temat konsekwencji używania oleju palmowego. Do zestawu możemy dołączyć ulotkę edukacyjną. Pamiętaj, że zestawy możemy dostarczyć zarówno do biura, jak i do domów pracowników zdalnych, na Home Office.

Prezent dla pracownika: Walentynki w pracy – forma integracji i docenienia pracowników 

14.02 – Walentynki w firmie? Czemu nie! 

Walentynki to także okazja do świętowania w pracy. Prezent dla pracowników w postaci zestawów zdrowych przekąsek od Fitomento to miły gest ze strony pracodawcy. Taki upominek poprawi atmosferę – zarówno w biurze lub na Home Office i uczyni ten dzień wyjątkowym.  

26.02 – Dzień Pistacji 

Czy wiesz, że pistacje nazywane są orzechami szczęścia? A że był to ulubiony przysmak królowej Saby? 

Może więc zamiast owocowego dnia podzielisz się tym szczęściem z innymi? Mogą to być zwykłe pistacje lub przekąski z pistacjami. Dołączając różne ciekawostki o pistacjach do prezentów dla pracowników możesz stworzyć z tego fajną grę integracyjną dla pracowników! 

MARZEC

Prezenty i upominki dla pracowników: integracja i docenienie pracowników w marcu

Marzec obfituje w okazje do świętowania w firmie! 

Przede wszystkim w pierwszy piątek marca obchodzimy… 

Dzień Docenienia Pracownika! 

Prezent dla pracownika z okazji Dnia Doceniania Pracownika

Czy można sobie wyobrazić lepszą okazję do świętowania w pracy – zarówno w biurze, jak i online, na home office? 😉 

Jeśli szukasz inspiracji do tego, jak można obchodzić Dzień Docenienia Pracownika w firmie, polecamy artykuł, w którym opisujemy aż 15 pomysłów!

 15 POMYSŁÓW NA DZIEŃ DOCENIENIA PRACOWNIKA

Upominki dla pracowników z okazji Dnia Kobiet w pracy 

Oprócz tego w marcu warto świętować jeszcze Dzień Kobiet (08.03) i zamiast kwiatka podarować pracowniczkom zestawy zdrowych przekąsek i słodyczy z miłą wiadomością od pracodawcy lub mężczyzn z zespołu.  

Dzień Szczęścia (20.03) oraz Pierwszy Dzień Wiosny (21.03) można połączyć w akcję prozdrowotną dla pracowników i zachęcić do sportu oraz zdrowego odżywiania się! Tym bardziej że końcówka marca to czas, gdy przyroda powoli budzi się do życia a słońce zaczyna coraz mocniej świecić. 

Dzień Szczęścia w pracy – Bo szczęście trzeba celebrować! Szczególnie w pracy ? Dodaj do zestawu zdrowych przekąsek ciekawe sucharki, które rozbawią Twoich pracowników. Możesz też nanieść je na etykietę niektórych przekąsek! 

Pierwszy dzień wiosny – Zachęć pracowników do wiosennych aktywności na świeżym powietrzu! Sprezentuj box ze zdrowymi przekąskami dodającymi zdrowej energii + dodaj sportowy gadżet jako forma zachęty do aktywności.

KWIECIEŃ

Pomysły na prezenty i upominki dla pracowników: jak zintegrować pracowników i docenić w pracy w kwietniu

Kwiecień to zdecydowanie miesiąc, w którym możesz bardzo przyczynić się do wzrostu zaangażowania Twoich pracowników. To miesiąc sportu i integracji, w którym jest aż 7(!) okazji do świętowania w firmie., integracji i docenienia pracowników. 

Upominki dla pracowników na Dzień Sportu i Dzień zdrowia w firmie 

6.04 – Światowy Dzień Sportu – Żeby ćwiczyć, trzeba jeść 😉 Do treningu potrzebne jest zdrowe, dobre paliwo. Zachęć pracowników do aktywności fizycznej i podaruj przedtreningową i potreningową przekąskę. 

7.04 – Światowy Dzień Zdrowia – „Tylko w chorobie ceni się zdrowie”. Pomóż swoim pracownikom w dbaniu o ich kondycję fizyczną! zaproponuj w swojej firmie paczki na odporność, by wspólnie celebrować ten dzień i pokazać, jak ważną kwestią jest dbanie o zdrowie.  

12.04 – Dzień Czekolady – Wspólnie odkryjcie nowe oblicza czekolady. Wypróbujcie czekoladowy zdrowy box od Fitomento – czekolady bez dodatku cukru, czekolady raw (wytworzone z surowego ziarna kakao), czekolady wegańskie, czekolady o różnych, ciekawych smakach. Pokaż swoim pracownikom, że podczas zdrowego odżywiania i dbania o sylwetkę wcale nie trzeba rezygnować z tak dobrej przekąski, jaką jest czekolada. Rozbudź ciekawość i razem eksplorujcie nowe smaki! 

19.04 – Dzień Rowerowy – zorganizuj wspólną wycieczkę rowerową! To świetna okazja do integracji zespołu. Pamiętajcie o zdrowych energetycznych przekąskach na drogę, które dodadzą Wam energii i umilą wspólną wycieczkę. 

22.04 – Dzień Ziemi – W ramach spotkania dotyczącego zwiększania świadomości ekologicznej lub podczas wspólnego sprzątania świata poczęstuj pracowników naszymi EKO-Boxami! 

24.04 – Europejski Dzień Śniadania – zorganizuj wspólne śniadanie w biurze lub online. To świetna inicjatywa, która przyczynia się do zintegrowania Twojego zespołu. Do domów pracowników zdalnych wyślij paczki śniadaniowe.  

 ZAMÓW PACZKI ŚNIADANIOWE OD FITOMENTO 

28.04 – Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy – dzień, w którym warto przypomnieć pracownikom, jak ważne jest ich zdrowie i bezpieczeństwo w pracy. 

Kwiecień to miesiąc idealny do promowania sportu i wprowadzania akcji prozdrowotnych w firmie. To także czas na wzrost świadomości pracowników w temacie ekologii i bezpieczeństwa w pracy. W kwietniu dużo się dzieje, a to oznacza wiele okazji do integrowania się i wzrostu zaangażowania pracowników! 

MAJ

Pomysł na prezent i upominek dla pracowników: formy integracji i docenienia pracowników w maju

W maju już na dobre wybudzamy się z zimowego snu! 😉 

Zachęcaj pracowników do spędzenia majówki aktywnie. Majówkowy piknik, wyjazd w góry, nad wodę, do lasu – taki aktywny wypoczynek pozytywnie wpływa na wzrost energii do pracy po powrocie. 

Sprezentuj Niezbędnik Podróżnika -> zapytaj nas o pomysły na ciekawą wycieczkową paczkę zdrowych przekąsek 🙂 

CZERWIEC

Pomysł na prezenty i upominki dla pracowników:  Akcje prozdrowotne i integracja pracowników w firmie w czerwcu

01.06  Dzień Dziecka – każdy ma w sobie trochę dziecka. Proponujemy w tym dniu KIDS Snack Boxy od Fitomento ze zdrowymi przekąskami dla pracowników i/lub ich dzieci. 

13.06 – Światowy Dzień Wellness – zainspiruj pracowników do dbania o work-life balance. Co powiesz na vouchery na masaż i paczuszkę zdrowych przekąsek dla każdego z pracowników? Taki prezent od pracodawcy na pewno zostanie doceniony i pozwoli poczuć się wyjątkowo. 

22.06 – Pierwszy Dzień Lata – to dobry dzień na wprowadzenie trochę luzu w pracy, a jednocześnie rozpoczęcie lata na zdrowo! Zaproponuj w pracy z tej okazji wspólną aktywność na świeżym powietrzu, a w rzeczywistości zdalnej ogłoś konkurs na najbardziej aktywnego pracownika!

LIPIEC

Jak docenić pracowników – pomysły na upominki i prezenty w lipcu 

Lipiec – czas półrocznych podsumowań i prezent dla pracownika z okazji Dnia Czekolady 

„Badania wskazują, że czternastu z każdych dziesięciu ludzi lubi czekoladę.” ~ Sandra Boynton 

7. lipca, z okazji Dnia Czekolady, wypróbujcie Czekoladowy Zdrowy Box od Fitomento – zawiera czekolady bez dodatku cukru, czekolady raw wytworzone z surowego ziarna kakao, czekolady wegańskie, czekolady o różnych ciekawych smakach. Nowości, które wzbudzą ciekawość wśród personelu. 

Lipiec to także czas na podsumowania półroczne w firmie i dobra okazja by docenić pracowników. Omówcie na spotkaniu dotychczasowe realizacje założonego planu, a spotkanie umilcie sobie zdrowymi przekąskami od Fitomento.  

Co powiesz na połączenie półrocznych podsumowań z Dniem Czekolady? 

SIERPIEŃ

Pomysły na upominki i prezenty w sierpniu 

Akcje prozdrowotne w pracy w sierpniu 

„Aktywność fizyczna powinna być promowana jako modyfikowalny czynnik prewencyjny przyczyniający się do poprawy samopoczucia i zwiększenia sprawności mózgu.”[2]

Razem rozpocznijcie wakacyjny sezon! 

Zachęć pracowników do aktywnego spędzania urlopów. 

WRZESIEŃ

Światowy Dzień Wellbeingu – okazja by zintegrować i docenić pracowników

08.09 – Światowy Dzień Wellbeingu – zdrowe odżywianie to część wellbeingu. To, co jemy, wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Przypomnij o tym swoim pracownikom podczas świętowania tego dnia. Idealne podczas celebrowania będą zdrowe przekąski od Fitomento. 

23.09 – Pierwszy Dzień Jesieni – jesień to czas zwiększonej liczby zachorowań. Zapobiegaj im dbając o odporność swoich pracowników. Zapytaj, jak możemy Ci w tym pomóc! 

ZADAJ PYTANIE 

30.09 – Dzień Chłopaka – panowie też lubią zdrowe przekąski! Zestawy od Fitomento mogą być spersonalizowane pod kątem upodobań smakowych, chęci próbowania różnych smaków, rodzajów przekąsek czy przeznaczenia boxa (jak np. Movie Snack Box). 

PAŹDZIERNIK

Jak docenić i zintegrować pracowników jesienią 

Benefity pracownicze w październiku 

Jakie okazje warto celebrować w firmie w październiku? 

W tym roku październik zaczyna się dniem wegetarianizmu, kawy i uśmiechu. Trzy okazje w jednym dniu! To idealny moment, by zintegrować Twoich pracowników oraz wpłynąć na ich zaangażowanie i efektywność w pracy. 

trzeci piątek października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Ważne jest, by spożywać je codziennie, ale mogą się one znudzić. Dlatego proponujemy zdrowe warzywne i owocowe przekąski -> zorganizuj w pracy dzień warzywnych i owocowych przekąsek dzięki zdrowym zestawom od Fitomento. Pokaż pracownikom, że witaminy można sobie dostarczać w różnej formie! 

Na halloween – 31.10 – proponujemy coś ekstra! Daj każdemu pracownikowi mały prezent, w którym znajdą się obrandowane przekąski i psikus od pracodawcy! Skontaktuj się z nami, razem wymyślimy co to będzie. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 

LISTOPAD

Listopadowe akcje integracyjne w firmie – prezent dla pracowników 

01.11 – Dzień Wegan – wegańskie jedzenie wciąż jeszcze budzi ciekawość i jest zagadką dla wielu osób. Wprowadź pracowników w świat wegańskiej kuchni, a na deser zaproponuj wegańskie przekąski od Fitomento. 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21. Listopada doceń pracowników z naszą pomocą. Takie dni jak ten warto celebrować w firmie. Poprawiają atmosferę, uczą doceniać pracę innych, promują wzajemną życzliwość. A w dobrej atmosferze dużo lepiej i efektywniej się pracuje 🙂. Podaruj pracownikom małą paczuszkę zdrowych przekąsek wraz z życzliwą wiadomością, w której napiszesz, za co cenisz swojego pracownika. 

„Stopień zaangażowania pracownika pozwala przewidywać poziom jego osiągnięć w pracy oraz poziom sukcesu organizacji i jej pozycji rynkowej, Jego wysoki poziom wywiera istotny i pozytywny wpływ na efektywność firmy, a także na satysfakcję pracowników z pracy.”[3]

GRUDZIEŃ

Świąteczne prezenty i upominki dla pracowników 

Wspólnie zakończcie ten rok.  

Niektóre firmy rozdają prezenty pracownikom na Mikołajki, inne na Wigilię. A jak to jest u Was?  

Grudzień to miesiąc przygotowań, kupowania prezentów, organizowania świąt. Wszystko jest przeprowadzane w pośpiechu, więc dobrze jest zwolnić choć na chwilę i zrobić wspólną przerwę na herbatę w zespole (na wzór szwedzkiej fiki). Tym bardziej, że 15. grudnia obchodzimy Dzień herbaty. Zadbaj o wellbeing Twoich pracowników nawet w tym szalonym miesiącu! 

Pamiętaj też o zdrowych paczkach świątecznych dla pracowników – zobacz nasze pomysły!

 PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA PRACOWNIKÓW  

To już wszystkie propozycje dni idealnych do świętowania w firmie od nas. Mamy nadzieję, że posłużą jako inspiracja. A jakie dni Wy obchodzicie w firmie? 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 

[1] Armstrong, M. (2007). Zarządzanie zasobami ludzkimi. Kraków: Wolters Kluwer Polska, s. 223.

[2] Gieroba B., Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne i funkcje poznawcze,Zakład Biofarmacji Katedry Chemii, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Med Og Nauk Zdr. 2019;25(3):153–161

[3] S. Borkowska, Rola zaangażowania pracowników, Institute of Labor and Social Studies, Warsaw, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, 2014 2(97) „Zarządzanie poprzez zaangażowanie”, s.10.