Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

SPOSOBY NA ZMĘCZENIE, CZYLI JAK SIĘ POBUDZIĆ. TOP 8 NATURALNYCH WSPOMAGACZY ENERGETYCZNYCH.

SPOSOBY NA ZMĘCZENIE, CZYLI JAK SIĘ POBUDZIĆ. TOP 8 NATURALNYCH WSPOMAGACZY ENERGETYCZNYCH.

Zdrowa dieta, ruch, odpowiednia ilość snu oraz ograniczenie słodyczy, to podstawowe zasady, by tryskać energią do życia. Zdarzają się jednak momenty, gdy ze względu na wykonywane zadania i trudne do osiągnięcia cele potrzebujemy jej jeszcze więcej. Warto zdawać sobie sprawę, które produkty pomogą nam na uwolnienie dodatkowych pokładów energii, a jednocześnie w przeciwieństwie na napojów energetycznych, będą dobre dla naszego organizmu.  

Sposoby na zmęczenie, czyli jak się pobudzić?

Sposoby na pobudzenie – Top 8

1. Owsianka na rozbudzenie

Nie bez kozery najczęściej spożywana jest na śniadanie. Cukry w niej zawarte są powoli rozprowadzane po naszym organizmie, przez co nie powodują uczucia ospałości, zaś witamina B6 wspomaga pamięć i koncentrację, dzięki czemu owsianka pomaga nam efektywnie wykorzystać dzień w pracy i w szkole. To niezwykłe danie oferuje też gamę substancji, które eliminują zły nastrój oraz dzięki wysokiej zawartości błonnika poprawiają perystaltykę układu trawiennego.

2. Banany

Owoce te zapewniają przede wszystkim szybką dawkę energii. Dodatkowo zawarty w nich magnez określany jest jako „składnik antystresowy”, mający też korzystne działanie na pracę mózgu. Dzięki wysokiej zawartości tryptofanu pomagają walczyć z depresją, zapewniając nam zastrzyk szczęścia.

3. Papryka

Już dzięki energetycznym kolorom, potrafi wzbudzić w nas energię do działania. To jednak oczywiście nie wszystko. Zawiera kilkakrotnie więcej witaminy C od cytryny, przez co szybko pozbędziemy się uczucia zmęczenia i poprawimy swój nastrój. Co ważne przyspieszymy też spalanie tłuszczu i zmniejszymy apetyt.

4. Jabłka

Błonnik, witamina C i przeciwutleniacze. Ponadto fruktoza zapewniająca naszemu ciału dawkę energii do działania. Jabłko idealnie sprawdzi się z dodatkiem cynamonu bądź imbiru oraz wespół z równie „energetyczną” owsianką. Jedząc jabłka korzyści dostarczymy też naszej skórze: wzmacniają one włosy i paznokcie oraz przeciwdziałają starzeniu się skóry zapewniając jej elastyczność.

5. Gorzka czekolada na pobudzenie

Kostka gorzkiej czekolady to łatwy sposób na zwalczenie zmęczenia: zawarte w niej flawonole odpowiadają za zwiększony przepływ krwi. Ponadto pomaga w myśleniu, poprawia koncentrację oraz czas reakcji. Pozytywnie wpływa też na serce, obniżając ciśnienie krwi i przeciwdziałając zawałowi. Oczywiście nie warto popadać w przesadę, gdyż spożycie całej tabliczki czekolady może mieć odwrotny skutek, aniżeli dodanie nam energii.

6. Woda kontra zmęczenie

Badania udowadniają, że już nawet niewielki niedostatek wody, może obniżyć poziom naszej energii oraz zmniejszyć koncentrację. Warto więc dbać o jej permanentne dostarczanie tak, aby uchronić się przed wspomnianymi skutkami niedoboru.

7. Owoce goji

Od dawna znane w chińskiej medycynie jako źródło energii. Pomagają dotlenić komórki ciała, są mocnym antyutleniaczem, a także przeciwdziałają starzeniu się. Ich spożywanie zalecane jest w przypadku osób trapionych przez stresogenne sytuacje, które obniżają odporność.

8. Pestki słonecznika

To kolejny produkt o właściwościach energetycznych, który wspomaga też pracę intelektualną i działa antystresowo. Co więcej pozwala uchronić się przed migrenami oraz chroni serce. Co ciekawe, słonecznik ma też działanie łagodzące skutki alergii.

Alicja Starzyk