Sugestie

Jak parzyć zieloną herbatę? Zielona herbata a odchudzanie.

Utworzony 27 Wrz 2015  / Dział: Dieta

Zielona herbata z pewnością różni się od innych znanych nam herbat nie tylko ze względu na sposób jej przygotowywania, ale również z powodu jej wpływu na organizm człowieka.

Zielona herbata właściwości

 

Jak parzyć zieloną herbatę?

Ta herbata jest przyrządzana tylko z liści chińskiej herbaty. Liście te są jednak poddawane procesowi utleniania jedynie w minimalnym stopniu. By móc się cieszyć smakiem tego napoju, wystarczy zaledwie kilka listków herbaty, które zalejemy wodą o temperaturze około 85 stopni. Czas zaparzania liści zielonej herbaty to mniej więcej 3 minuty.

Musimy bardzo uważać zarówno na temperaturę, jak i długość zaparzania, ponieważ niewłaściwe przeprowadzenie tego procesu poskutkuje gorzkim smakiem napoju. Warto również pamiętać, że liście zaparzane krócej niż 3 minuty sprawią, że napój będzie orzeźwiający, a dłuższe zaparzanie da nam herbatę o działaniu odprężającym. Raz zaparzone liście można zalać gorącą wodą jeszcze dwukrotnie – herbata nadal będzie smakowała wyśmienicie i w odpowiedni sposób wpływała na nasz organizm.

 

Zielona herbata a odchudzanie

Bardzo istotną zaletą zielonej herbaty jest jej wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. I nie chodzi tu o nasilenie tego procesu w trakcie ćwiczeń – zielona herbata poprawia spalanie tkanki w czasie spoczynku. Dzięki temu ma opinię napoju, który w zdrowy sposób zapobiega otyłości.

Przeczytaj więcej o zielonej herbacie: Zielona herbata - właściwości. Nowotworom mówimy nie!

 

Zielona herbata - właściwości

Zielona herbata wpływa również bardzo dobrze na sam układ trawienny – zawarte w niej składniki powodują zwiększenie wydzielania soków trawiennych. Napój ten jest bogaty w minerały, a także witaminy B, E i C. Wysoka zawartość kofeiny sprawia, że można stosować ją zamiast kawy.

Drugi lub trzeci napar jest już jednak pozbawiony tak wysokiej ilości kofeiny, co z kolei sprawia, że herbata staje się idealnym środkiem na uśmierzenie nerwów.

Zielona herbata jest z całą pewnością wartościowym napojem, który nie tylko wzbogaci naszą dietę, ale i pomoże ją utrzymywać. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dbają o linię i chcą, by ich figura była idealna. Warto więc opanować sztukę parzenia zielonej herbaty, by móc cieszyć się zarówno jej smakiem, jak i korzystać z dobroczynnych właściwości.

Anna Baranowska

Przeczytaj więcej o zielonej herbacie: Zielona herbata - właściwości. Nowotworom mówimy nie!

 

Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń i treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach i dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO. 

 

Dodaj do ulubionych

FITOMENTO Sp. z o.o.

KONTAKT

Znajdź nas