Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

4 POWODY, DLA KTÓRYCH ZDROWE PRZEKĄSKI W BIURZE ZWIĘKSZĄ ZAANGAŻOWANIE I WELLBEING PRACOWNIKÓW

4 POWODY, DLA KTÓRYCH ZDROWE PRZEKĄSKI W BIURZE ZWIĘKSZĄ ZAANGAŻOWANIE I WELLBEING PRACOWNIKÓW

W jaki sposób inicjatywy wellness w miejscu pracy mogą zwiększyć zaangażowanie pracowników i dlaczego jest to mądry ruch biznesowy? Dlaczego dbałość o zadowolenie i dobre samopoczucie pracowników staje się coraz bardziej istotne? Jak zdrowe przekąski do biura wpisują się w trend dbania o Wellbeing pracowników? Poznaj 4 powody, dla których warto wprowadzić je do Twojego biura.

Jak zdrowe przekąski w biurze zwiększą zaangażowanie i wellbeing pracowników – Corporate Wellness?

W Polsce zatrudnionych jest ponad 9400,2 tys. osób*, co sprawia, że ​​zdrowie w miejscu pracy jest integralnym elementem dobrego samopoczucia znaczącej części naszego społeczeństwa.

Według raportu CBRE aż 80 proc. pracowników przyznaje, iż oferta firmy w zakresie strategii dbałości o dobre samopoczucie będzie czynnikiem decydującym w zatrudnieniu i zatrzymaniu ich przez okres następnych 10 lat.** 

Nic więc dziwnego, że inicjatywy z obszaru dbania o dobrostan (Wellbeing) pracowników stają się jednym z głównych priorytetów współczesnych firm. 

Zła kondycja zdrowotna pracownika przekłada się na niższą efektywność pracy, większą absencję z powodu choroby, a w rezultacie gorsze wyniki samej firmy.

57% Polaków uważa zachowanie dobrego zdrowia jako jedną z najważniejszych wartości codziennego życia***. Zdrowie okazuje się zatem jedną z najbardziej cenionych przez Polaków wartości.

Jak dbać o Well-being pracowników?

Dlaczego jeszcze dbałość o zadowolenie i dobre samopoczucie pracowników staje się coraz bardziej istotne? 

Niska stopa bezrobocia

W marcu 2019 roku stopa bezrobocia wynosiła w Polsce 5,6%**** plasując się jednocześnie na najniższym poziomie od 1990 roku. Nie zdziwi zatem fakt, że zatrzymanie wartościowych pracowników to jeden z głównych celów pracodawców.

Jednym ze sposobów zatrzymania pracowników jest zwiększanie atrakcyjności miejsca pracy. Jak to osiągnąć?

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej Inicjatyw w obszarze dbania o dobrostan (wellbeing) pracowników. 

W naszym artykule skupimy się na jednym z nich – rozwiązaniu łatwym do wprowadzenia w biurze, a jednak zapewniającym dużą pozytywną zmianę w samopoczuciu pracowników, ich zadowoleniu, energii, jaką wkładają w wykonywaną pracę, a tym samym ich zaangażowaniu. 

Sprawdź ofertę zdrowych przekąsek!

Zdrowe przekąski w biurze – to o nich mowa

Firmy, które wprowadziły do swoich biur zdrowe smakołyki, wiedzą już, że zdrowe przekąski to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

Dlaczego zdrowe przekąski w biurze idealnie wpisują się w trend dbania o Wellbeing pracowników?

Zdrowe przekąski wspierają zarówno fizyczny jak i psychiczny dobrostan pracowników. Dodają zdrowej energii, jednocześnie poprawiając humor, stymulując organizm do pracy, zwiększając koncentrację i redukując znużenie.

Istnieją cztery główne powody, dla których korporacyjne programy wellness koncentrujące się na usługach dostarczania zdrowych przekąsek do biura mogą poprawić wydajność firmy poprzez pozytywny wpływ na budujący ją zespół i nie tylko…

1. Menedżerowie biura oszczędzają czas i unikają zbędnego wysiłku dzięki usłudze dostarczania zdrowych przekąsek do biura

Zacznijmy od Office Managera.

Office Manager – rola w której wielozadaniowość i mistrzowskie zdolności organizacyjne to często must have. Wielość zadań, często czasochłonnych, trudnych do przewidzenia, z deadlinem na “już” sprawiają, że optymalizacja procesów i redukcja niepotrzebnych elementów pracy są kluczowe w tej roli. 

Jak dużo czasu może zająć Office Managerowi wybór najlepszych przekąsek, ich zamówienie, często od kilku dostawców, a przy tym dbanie o zapewnienie ich różnorodności i wysokiej jakości? Dla wielu osób odpowiedzialnych za zarządzanie biurem zaopatrywanie biura w przekąski to jedno z męczących i czasochłonnych zadań.

Fitomento rozwiązuje ten problem w prosty sposób. Dzięki usłudze dostarczania zdrowych przekąsek do biura Office Manager nie musi zajmować się czasochłonnym wyborem odpowiednich przekąsek – to my dbamy o różnorodność, wyszukujemy nowości wśród zdrowych smakołyków i dostarczamy je prosto do biura. Co tydzień, co dwa tygodnie, raz na miesiąc – do naszych Klientów należy tylko wybór liczby przekąsek i częstotliwość ich dostarczania. O resztę zadbamy my. 

A poniżej jedna z opinii firm korzystających z usługi dostawy zdrowych przekąsek do biura:

„Przede wszystkim fantastyczne dla mnie jest to, że sami Państwo przygotowują zestawy przekąsek i je po prostu przysyłają. Nie muszę się zastanawiać nad tematem – jest to bardzo duże ułatwienie.

A co do samych przekąsek – to jest niejako „must have” w branży IT, więc dlaczego nie zainwestować w zdrowe? Są pyszne, mają mniej cukru i wspomagają szare komórki…

Opinie naszych klientów znajdziesz TUTAJ

2. Zdrowe przekąski w biurze mogą zmniejszyć absencję pracowników

Poprawa zdrowia pracowników może przynieść znaczące korzyści pracodawcy – dzięki zmniejszonej absencji, zwiększonej wydajności i niższym kosztom opieki zdrowotnej. Dlatego też promowanie zdrowej żywności w miejscu pracy może stanowić dobrą praktykę biznesową.

Aby korzystnie wpłynąć na zdrowie układu krążenia i przeciwdziałać otyłości, pracodawcy powinni ułatwić swoim pracownikom dostęp do zdrowej diety. Szczególnie ważne jest ograniczenie dostępu do produktów pełnych niezdrowych cukrów, tłuszczów trans, chemicznych dodatków…

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowe odżywianie jest podstawą dbałości o dobrą kondycję organizmu. 

Dbałość o zdrowie zespołu powinno stanowić jeden z głównych celów odpowiedzialnego pracodawcy – w trosce o samopoczucie samych pracowników, jak i w celu zwiększenia wyników firmy i zmniejszenia zwolnień chorobowych.

3. Zdrowe przekąski w biurze mogą zacieśnić relacje z partnerami biznesowymi

Niestety, wciąż w większości biur znajdziemy popularne solone i smażone orzeszki, czy słodkie ciasteczka z masą cukru i długą listą innych niezdrowych składników.  

Przyjmując w biurze klientów czy partnerów biznesowych coraz częściej musimy tłumaczyć się, kiedy częstujemy ich przekąskami: “Raz na jakiś czas słodycz nie zaszkodzi, a jedno ciastko do kawki nas nie zabije.” I rzeczywiście jest w tym ziarno prawdy. Co jednak, jeśli spotkania biznesowe miewamy codziennie i na każdym z nich jesteśmy częstowani talerzykiem pełnym cukru i tłuszczów trans? 

Czy nie przyjemniej byłoby pochwalić się klientowi częstując go zdrową przekąską? Zbożowym ciasteczkiem z samych naturalnych składników, mieszanką bakalii, zdrowym batonikiem…? Miło jest zaprezentować się jako nowoczesna firma propagująca zdrowe nawyki żywieniowe.

Jedząc same niezdrowe słodycze podczas spotkania, wyjdziemy z niego z wyrzutami sumienia w głowie. Poczęstowani zdrową i smaczną przekąską pożegnamy się znacznie bardziej zadowoleni i doładowani zdrową porcją energii. 

4. Zdrowe przekąski w biurze zwiększają efektywność i zadowolenie pracowników

Zdrowa energia dostarczona do organizmu pozytywnie wpływa na jego funkcjonowanie, poprawia koncentrację, redukuje poziom znużenia, sprawia, że nie jesteśmy ospali, mamy natomiast siłę do pracy, nasze zaangażowanie rośnie. Pomaga nam to podejmować więcej inicjatyw. Stajemy się bardziej proaktywni, mamy więcej pomysłów, rozwiązujemy problemy szybciej i często z mniejszym wysiłkiem. Kiedy burczy nam w brzuchu, nasz nastrój spada, stajemy się często nerwowi, niespokojni, bardziej skorzy do konfliktów. Kiedy natomiast nie czujemy głodu, poziom naszego zadowolenia rośnie, jesteśmy przyjaźniej nastawieni do otoczenia.

Sprawdź ofertę zdrowych przekąsek!

Przerażający jest fakt, że 50% Polaków nie jest zaangażowanych w wykonywaną pracę.***** Oznacza to że co drugi z nas przychodzi do biura myśląc o wieczornym odpoczynku. Rozpoczynamy tydzień w poniedziałek odliczając dni do ukochanego piątku. Niezależnie od tego, czy jest to wynikiem samej pracy, kultury firmy i / lub wielu innych trudniejszych do rozszyfrowania powodów, jedno jest pewne: wellbeing pracowników jest kluczem do lepszych morale i rentowności firmy.

Zdrowe przekąski to zatem nie tylko ciekawa inicjatywa wzbogacająca zaopatrzenie biura, ale sposób na poprawę atmosfery w zespole, zwiększenie zaangażowania i zadowolenia pracowników.

Jeśli pracujesz w biurze – czy chciałbyś móc zawsze łatwo sięgnąć po zdrową przekąskę? Jeśli jesteś Office Managerem lub HR Managerem, czy usługi dostawy przekąsek w biurze ułatwią Ci pracę? Chcesz zadbać o zadowolenie swoich pracowników?

Zacznij od pierwszego zamówienia zdrowych przekąsek do biura od Fitomento.

Zadzwoń lub napisz do nasTel. +48 604 077 809

e-mail: kontakt@fitomento.com

Sprawdź ofertę zdrowych przekąsek!

 *GUS: Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2018 roku file:///C:/Users/310254028/Downloads/zatrudnienie_i_wynagrodzenia_w_gospodarce_narodowej_w_2018.pdf

** Raport CBRE „Wellness. Poznaj biurową przyszłość”

*** Źródło: Raport Well.hr  Na zdrowie! Jak dbać o kondycję zdrowotną pracowników.

**** GUS: Stopa bezrobocia rejestrowanego wyrównana sezonowo w latach 2011-2019 (w %) https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/bezrobotni-zarejestrowani-i-stopa-bezrobocia-wyrownane-sezonowo-w-latach-2011-2019,5,1.html

***** Aon 2018 Trends in Global Employee Engagement Report

Sprawdź ofertę zdrowych przekąsek!

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą gotowych paczek dla pracowników oraz paczek świątecznych dla pracowników!