Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK DBAĆ O CERĘ? 9 NATURALNYCH PRODUKTÓW, KTÓRE POPRAWIĄ STAN TWOJEJ CERY

Produkty zdrowe dla naszego ciała nie mają wybiórczego działania. Zapewniają masę korzyści nie poszczególnym jego obszarom, ale całemu naszemu organizmowi. Nie inaczej jest w przypadku poniższych propozycji, a choć lista zalet poszczególnych z nich jest długa, to w przypadku każdej z nich istnieje pewien powtarzający się motyw: „dobre dla cery”.

Jak dbać o cerę? Zdrowa skóra i cera.

Dieta a zdrowa cera

Woda przeciw starzeniu się cery

Sucha skóra, niedoskonałości wywołane toksynami w organizmie, przyspieszone starzenie widoczne na twarzy, mniejsza sprężystość… Jeśli chcesz przeciwdziałać tym i innym czynnikom wcale nie musisz kupować kolejnego kremu. Wystarczy regularne picie wody oraz spożywanie produktów w nią bogatych, tj. owoców i warzyw.

Orzechy na odmłodzenie cery

Orzechy to przede wszystkim kopalnia witaminy E, która zwana jest „składnikiem młodości”, hamującym starzenie się organizmu, walczy bowiem z tzw. wolnymi rodnikami. Ponadto zawarta w orzechach witamina A uelastycznia naszą cerę, zaś te z grupy B zapobiegają wysychaniu.

Awokado na nawilżenie skóry

Kolejny składnik, który gwarantuje poprawę wyglądu naszej cery, przede wszystkim zapewniając jej odpowiednie nawilżenie. Witamina C zawarta w awokado jest jednym z uczestników syntezy kolagenu, który odpowiada za odpowiednie napięcie naszej cery.

Szpinak źródłem przeciwutleniaczy

To kolejny sztandarowy produkt jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, a przy okazji o cerę. Szpinak to przede wszystkim źródło przeciwutleniaczy oraz beta-karotenu. Składnik ten hamuje procesy starzenia skóry przez co przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Może powodować też przyciemnianie kolorytu naszej cery.

Skrzyp na trądzik i wypryski na twarzy

W przypadku tej rośliny warto zwrócić uwagę na wysoką zawartość krzemu, który jest kluczowy w przypadku syntezy kolagenu. Przyjmowanie skrzypu powoduje też zmniejszenie objawów takich jak wypryski czy trądzik, przez co szczególnie polecany jest młodym osobom.

Truskawki na przebarwienia skóry

Te smaczne owoce mają nie tylko działanie wspomagające przemianę materii oraz oczyszczanie naszego ciała, ale też wpływają odświeżająco na naszą cerę. Poleca się je także do tworzenia maseczek domowej roboty, które mają pozytywny wpływ na przesuszoną skórę, skłonną do przebarwień.

Łosoś źródłem Omega-3

Ryba ta jest najbogatsza w kwasy omega-3, które nie tylko korzystne wpływają na pracę mózgu i serca, ale co ciekawe także na zachowanie młodzieńczego wyglądu naszej twarzy. Łosoś zmniejsza takie objawy jak nadmierna suchość, łuszczenie oraz ma działanie przeciwzapalne.

Marchew na wygładzenie zmarszczek

Znaleźć możemy w niej wszystkie witaminy, które pozytywnie oddziałują na naszą cerę tj.: C, B oraz E. Ich mieszanka oraz dodatkowe składniki mają wpływ na wygładzenie zmarszczek oraz nadanie naszej skórze bardziej wyrównanego kolorytu. Najlepiej spożywać ją na surowo, gdyż w sokach jakie możemy spotkać na półkach sklepowych, występuje wraz z dużą ilością cukru.

Słonecznik

Poza spowolnieniem procesu starzenia i mniej widocznymi zmarszczkami, ziarna słonecznika polecane są osobom po przebytym trądziku, gdyż zmniejszają blizny. Zawierają też wspominaną wcześniej „witaminę młodości E”, stanowiącą ochronę przed wolnymi rodnikami.

Alicja Starzyk