Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK SIĘ ODCHUDZIĆ? WROGOWIE ODCHUDZANIA

Istnieje kilka rzeczy, które mogą bardzo skutecznie utrudnić Ci odchudzanie i sprawić, że zamiast zrzucić kilka zbędnych kilogramów, nabawisz się innych problemów.

Jak się odchudzić? Wrogowie odchudzania 

Czy dieta cud zdziała cuda?

Jednymi z największych wrogów odchudzania są diety cud. Czyli takie, które obiecują błyskawiczne efekty. Częstokroć prowadzą one jednak do wyniszczenia organizmu i osłabienia go, a nie do efektywnego i zdrowego zrzucenia kilogramów. Diety cud opierają się na obietnicy szybkich zmian, które nie będą wymagać zbyt wielkiego wysiłku.

Nie wierz w takie zapewnienia – to może doprowadzić Cię jedynie do pogorszenia stanu zdrowia i sprawi, że Twoja motywacja do dbania o swoją figurę mocno podupadnie.

Innym poważnym wrogiem odchudzania jest chwytanie się jakichkolwiek diet bez uprzedniej konsultacji z lekarzem i bez przeprowadzenia odpowiednich badań. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne predyspozycje zdrowotne i właśnie dlatego nie powinniśmy polegać na tym, że jakiemuś znajomemu ta właśnie dieta pomogła. Warto podejść do tematu poważnie i skonsultować swoje zamiary ze specjalistą, który będzie w stanie pomóc nam osiągnąć nasz cel bez uszczerbku na zdrowiu.

A może nie jeść nic? Czy głodówka jest zdrowa?

Często słyszy się, że ktoś podjął się głodówki w celu zrzucenia kilogramów. Nie ma chyba bardziej niepoważnego podejścia do tematu odchudzania się. Odcinanie organizmu od potrzebnych mu składników nie jest metodą na odchudzanie się, a metodą na błyskawiczne nabawienie się problemów zdrowotnych. I choć początkowo powoduje ona zrzucenie kilogramów, w niedługim czasie od zakończenia głodówki waga wraca do poprzedniego stanu, a organizm jest nadwyrężony.

Brak akceptacji = brak motywacji?

Okazuje się również, że jednym z największych wrogów odchudzania się jest brak akceptacji samego siebie. Lizbońscy naukowcy odkryli, że wraz z poprawą wizerunku własnego ciała przychodzi większa motywacja do zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej. Dlatego też nie warto być zbyt krytycznym wobec własnej sylwetki.

Niska samoocena prowadzi do złego samopoczucia psychicznego, a wielu z nas w „dołku” sięga po słodycze czy inne niezdrowe przekąski, by poprawić sobie humor, dać upust negatywnym emocjom. Dlatego znajdź w swoim wyglądzie jakieś plusy – to może pomóc Ci w pracy nad swoją sylwetką. Zaakceptuj siebie, bo dzięki temu łatwiej będzie Ci dokonywać zmian w swoim wyglądzie i życiu.

Anna Baranowska