Brak produktów w koszyku.

JAK DOSTARCZYĆ PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA PRACOWNIKÓW?

Święta, a z nimi koniec roku zbliżają się nieubłaganie. Czas biegnie, zaraz się obejrzymy, a świat okryje się białym puchem. Jak już pewnie wiesz, w Fitomento kochamy święta. Nie ma dla nas piękniejszego okresu w roku. 

Zdajemy sobie sprawę, z tego, że dla wielu z Was święta to kolejna sprawa na głowie, którą trzeba załatwić, a wiecznie brakuje na nią czasu. Koniec roku w firmie to zawsze ciężki czas, jednak spokojnie. Fitomento przychodzi na ratunek! 

Wspólnie zaplanujemy i skomponujemy idealne prezenty świąteczne dla Twoich pracowników, tak aby realnie odpowiadały na ich potrzeby! 

Sposoby dostawy paczek świątecznych dla pracowników 

W Fitomento zawsze stawiamy na różnorodność zarówno pod kątem zawartości naszych paczek, jak i sposobu dostawy ich do biura lub domu pracownika. Dlatego mamy dla Ciebie przygotowanych kilka możliwości, tak abyś mógł znaleźć rozwiązanie dogodne dla Ciebie. 

1. Dostawa bezpośrednio do pracownika

Jest to bardzo dobry pomysł, jeśli Twój zespół pracuje na home office. Dzięki temu każdy zdecyduje na jaki adres, chce aby dostarczyć prezent dla niego. Jest to zdecydowana oszczędność czasu, ponieważ nikt nie będzie musiał bez potrzeby jeździć do biura, aby odebrać prezent. 

Wybierając opcję dostawy paczek do domów pracowników musisz pamiętać o kwestii związanej z ochroną danych osobowych. Dlatego mamy dla Ciebie 2 rozwiązania:

Podpisz umowę o powierzeniu danych osobowych z dostawcą paczek, któremu przekażesz dane swoich pracowników. Dostawca po zebraniu danych i adresów nadaje paczki pod wskazane adresy. 

– Jednak nie zawsze chcemy podawać tak wrażliwe dane dostawcy paczek. Dlatego specjalnie na takie sytuacje stworzyliśmy dedykowaną platformę do zamawiania paczek przez pracowników

Dzięki tej metodzie organizacja paczek na święta dla pracownika jest proste i szybkie! 

Zamawianie paczek na kody na naszej platformie polega na tym, że każdy z pracowników samodzielnie wybiera paczkę i dogodną dla siebie opcję dostawy – do swojego domu lub np paczkomatu InPost. 

Ogromną zaletą tego systemu, jest fakt, że nie musisz nam podawać żadnych danych swoich pracowników. To oni sami przekazują swoje dane i adresy podczas realizacji kodów na paczki na naszej platformie. 

Jak wygląda dostawa paczek dla pracowników w praktyce? 

Z pozoru może to się wydawać nieco skomplikowane, jednak nic bardziej mylnego!

Zamawianie paczek na kody to tylko kilka kroków! 

– Na naszej platformie tworzymy dedykowaną stronę dla Twojej firmy. Możemy ją spersonalizować wedle Twoich potrzeb: dopasować kolorystykę, dodać logo, zdjęcia, tekst etc. 

– Następnie generujemy specjalne kody dla Twoich pracowników.

– Każdy członek Twojego zespołu samodzielnie w prosty i szybki sposób wybiera paczkę i sposób dostawy – bezpośrednio do swojego domu lub do paczkomatu InPost. 

Układ jest bardzo prosty – my zajmujemy się całą logistyką: pakowaniem, wysyłką, obsługą ewentualnych zwrotów, a Ty w tym czasie możesz zająć się pracą! 


Poza tym, że zdejmujemy Ci z głowy problem organizacji wysyłki, nasza platforma daje również wybór Twoim pracownikom. Jednym z problemów zamawiania paczek dla pracowników, jest fakt, że ciężko trafić w gusta całego zespołu. Nic dziwnego, w końcu nie każdy lubi to samo! Dlatego warto wybrać kilka propozycji paczek, umieścić je na platformie i każdy pracownik sam decyduje, z którego prezentu ucieszy się najbardziej! 

2. Dostawa paczek za pomocą kuriera lub paczkomatu InPost.
Wracamy do bardziej standardowych form dostawy paczek. Podczas tworzenia idealnego prezentu np świątecznego na Boże Narodzenie lub Wielkanoc warto przemyśleć kwestie dostawy paczek do pracowników. Jeśli pracujecie zdalnie idealną opcją będzie dostarczenie prezentów bezpośrednio do domów pracowników lub wybranych przez nich paczkomatów Inpost. 

Decydując się na to rozwiązanie musisz jednak pamiętać o kwestii ochrony danych osobowych, o których wspominaliśmy wcześniej. Niezbędne będzie podpisanie umowy o przekazaniu danych osobowych z dostawcą paczek.

3. Dostawa paczek do biura
Oczywiście poza opcjami dostawy paczek bezpośrednio do domów pracowników, możesz wybrać możliwość dostawy wszystkich prezentów do biura. 

To dobry pomysł, jeśli pracujecie stacjonarnie z biura lub wspólnie spędzacie np. wigilię firmową. W tym wypadku wszystkie paczki świąteczne dla pracowników przychodzą do biura, a Ty musisz je jedynie wręczyć pracownikom. 


Czym się kierować przy wyborze dostawy prezentów dla pracowników zdalnych? 

Jak już wiesz w Fitomento stawiamy na różnorodność pod każdym kątem. Nieustannie staramy się rozwijać, tak aby sprostać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też proponujemy Ci 3 różne sposoby dostawy. 

Komponowanie prezentów na święta dla pracowników to wieloetapowy proces. Od przemyślenia zawartości prezentów, po właśnie dostawę. Wbrew pozorów oba te kroki są równie ważne. W obu sytuacjach warto wyznawać zasadę, że nie każdy lubi to samo. Dlatego warto dać wybór pracownikom zarówno pod kątem wybory paczek jak i opcji ich dostarczenia. 

Oto kilka propozycji scenariuszy sytuacji, w których lepiej sprawdzi się konkretne rozwiązanie dostawy. Dzięki temu dobierzesz formę dostawy do swoich potrzeb i wymagań. 

Jeśli pracujecie zdalnie i spotykacie się wyłącznie podczas wideokonferencji → wybierz opcje dostawy na kody lub kurier/paczkomat InPost. 

Natomiast, gdy w Twojej firmie panuje hybrydowy tryb pracy i to pracownik decyduje kiedy i w jakiej formie pracuje zdalnej lub stacjonarnie, najlepiej będzie jeśli dasz mu wybór dostawy.  → warto postawić na opcję na kody, dzięki temu nie musisz martwić się czy Twój pracownik odbierze paczkę, ponieważ to on sam zaplanuje dostawę pod swoje potrzeby i dyspozycyjność. 

Jeśli tradycją w Twojej firmie jest wspólne spędzanie świąt czy innych uroczystości takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, albo po prostu pracujecie stacjonarnie z biura i chcesz wcielić się w rolę np. Świętego Mikołaja → postaw na dostawę paczek bezpośrednio do biura. 

W sytuacji, gdy nie znasz preferencji swoich pracowników i najzwyczajniej w świecie nie chcesz zawracać sobie głowy wybieraniem zestawów i organizacją związaną z dostawą paczek do pracowników –> zdecyduj się na dostawę na kody, dzięki której to pracownik samodzielnie wybiera i zamawia paczkę, wybraną przez siebie metodą!

W Fitomento doskonale rozumiemy, że podczas świątecznego szaleństwa wiecznie brakuje nam czasu. Dlatego stworzyliśmy serię poradników, dzięki którym z łatwością wybierzesz i zamówisz paczki dla pracowników. 

W tym roku postanowiliśmy na rozwój naszej dedykowanej platformy do zamawiania paczek na kody, ponieważ to zdecydowanie ułatwienie dla zabieganej osoby odpowiedzialnej za prezenty dla firm. Dzięki temu ustalasz z nami jedynie kwestie techniczne, a cały proces decyzyjny i zamawiania paczek leży w rękach pracowników. Jest to o tyle wygodne, ponieważ wszystkie strony korzystają na tej opcji – Ty nie tracisz czasu, pracownik ma wybór, a my tworzymy całą logistyczna magię świąt. 
Sprawdź również paczki świąteczne dla dzieci Twoich pracowników!

Zamawianie paczek, jeszcze nigdy nie było tak proste, jak z Fitomento! 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami: kontakt@fitomento.com