Brak produktów w koszyku.

 • Home
 • Pomysły na paczkę

JAK WYBRAĆ ORYGINALNE PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA PRACOWNIKÓW? O CZYM PAMIĘTAĆ ZAMAWIAJĄC ŚWIĄTECZNE PACZKI PRACOWNICZE?

JAK WYBRAĆ ORYGINALNE PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA PRACOWNIKÓW?   O CZYM PAMIĘTAĆ ZAMAWIAJĄC ŚWIĄTECZNE PACZKI PRACOWNICZE?

Zbliżające się święta to gorączkowy czas dla pracowników HR i office managerów. Im właśnie przypada zorganizowanie prezentów świątecznych dla pracowników firmy. Pozornie proste zadanie może jednak przytłoczyć skalą i stopniem skomplikowania. Na szczęście można te wszystkie kroki uporządkować. Oto mini poradnik, z którego dowiesz się jak łatwo zamówić paczki świąteczne dla pracowników, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Paczki na święta dla pracowników – dlaczego warto je wręczać?

Prezenty z okazji świąt to miła tradycja która zacieśnia więzi w teamie. Sam z pewnością lubisz dostać od czasu do czasu drobny upominek, prawda? Wręczając podarki pracownikom, firma daje im znać, że są ważni, trudni do zastąpienia i dobrze mieć ich w zespole. To z kolei dobrze wpływa na motywację i zaangażowanie pracowników.

Paczki na święta dla pracowników – nie tylko prezent

Odpowiednio dobrane prezenty dla pracowników mogą wzmocnić przekaz firmy, lub uświadomić obdarowanym pewne idee. Można więc zadbać o to, aby świąteczne paczki pracownicze były wykonane w duchu EKO i less waste. W opakowaniach będą przeważały papierowe torebki i szklane słoiki, a jako wypełniacz posłużą wałeczki ze skrobii kukurydzainej. Wszystko po to, aby pokazać, że da się ograniczyć używanie plastiku.
Wpływ na środowisko zmniejsza też dieta wegańska i złożona z ekologicznych produktów. W niczym nie ustępują one zwykłym łakociom i wiele osób już się o tym przekonało. Jeśli firma, w której pracujesz chciałaby promować ekologiczny styl życia, warto pokazać to oferując pracownikom wegańskie produkty
Świąteczną paczkę można też złożyć z produktów od polskich producentów. W ten sposób firma wspiera polską gospodarkę i małe gospodarstwa rolne. Wiele z naturalnych polskich przekąsek w naszej ofercie to jednocześnie produkty rolnictwa ekologicznego.

Paczki na święta – od czego zacząć ich zamawianie?

Teraz trochę konkretów.


Najpierw dowiedz się, ile możesz przeznaczyć na paczki na święta dla pracowników. Nawet orientacyjna kwota pomoże Ci zdecydować czy w danym roku prezenty będą raczej budżetowe, czy można poszaleć i sprawić pracownikom naprawdę ekskluzywne prezenty. Pytanie o kwotę na prezenty świąteczne na pewno padnie podczas rozmowy telefonicznej z firmą, u której będziesz zamawiać prezenty.
Pamiętaj też o kosztach dostawy, które trzeba doliczyć do ostatecznej kwoty zamówienia.


Bardzo ważna kwestia, o której nie wolno Ci zapomnieć to RODO. Jeśli pracownicy nie wyrażą na to zgody, nie wolno udostępniać ich adresów domowych innym firmom, nawet po to, żeby wręczyć im sympatyczny upominek. Dlatego oferujemy bardzo pomocne rozwiązanie, czyli świąteczne paczki na kody. Pracownicy sami wybiorą adres i sposób dostawy, jak w zakupach internetowych. Zamiast pieniędzmi zapłacą specjalnie wygenerowanym przez nas kodem. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytasz tutaj.

Gdy znasz już budżet, jakim dysponujesz i rozwiążesz kwestię dostawy, pora na najlepszą część: wybieranie prezentów dla pracowników. Paczki mogą być dla wszystkich takie same, choć dużo lepiej będzie jeśli dasz pracownikom wybór. Nie każdy lubi dostawać słodycze, ktoś inny będzie chciał tylko wegańskie produkty, a komuś innemu przyjemność sprawią kosmetyki.
Najlepiej podać 2-3 możliwe propozycje prezentów. Gdy wybór jest zbyt duży – utrudnia podjęcie decyzji, a czas jest bardzo cenny gdy chodzi o świąteczne paczki pracownicze. W końcu prezenty powinny dotrzeć do każdego na kilka dni przed przerwą świąteczną.

Poinformuj pracowników o paczkach świątecznych

Nie ograniczaj się tylko do jednego maila z informacją o świątecznych prezentach. Wszyscy wiemy, że takie wiadomości łatwo przeoczyć w gąszczu innych wiadomości. Dlatego przygotuj się, że będzie potrzeba co najmniej dwóch e- maili, aby mieć pewność, że każdy wie o prezentach na święta. Dla pracowników stacjonarnych wykorzystaj tablicę ogłoszeń. Przyklej też kartkę w pokoju socjalnym i na drzwiach wejściowych do ważniejszych pokoi (no, może poza gabinetem dyrekcji 😉 ). Im więcej osób zobaczy notkę, że wręczane będą paczki na święta dla pracowników, tym sprawniej zbierzesz zamówienia.
W informacji o prezentach na święta wymień:

 • dostępne paczki świąteczne dla pracowników,
 • możliwe opcje dostawy,
 • przewidywany termin rozdania paczek (jeśli masz taką możliwość),
 • termin do którego przyjmujesz zgłoszenia.

Napisz też, co się stanie gdy pracownik nie wybierze paczki na czas. Jeśli firma nie chce, aby ktokolwiek został bez prezentu na święta, to pewnie taka osoba dostanie tradycyjną paczkę. W ten sposób nie będzie trzeba długo czekać na spóźnialskich.
Następnie wystarczy przekazać zamówienie firmie organizującej paczki świąteczne dla pracowników. Przekaż wszystkie potrzebne dane do faktury i opłać zamówienie. Teraz wystarczy tylko przekazać wszystko do działu księgowości i cierpliwie czekać, aż świąteczne paczki pracownicze pojawią się na biurkach pracowników.

Co może się znaleźć w świątecznych paczkach pracowniczych?

Prezenty na święta to bardzo często ekskluzywne przekąski w ładnych opakowaniach. Cechuje je wysoka jakość i bogaty smak. Dobrze dodać też coś tematycznego. Na przykład w naszych paczkach bożonarodzeniowych możemy dodać:

 • pierniczki,
 • ćwikłę,
 • suszone grzyby,
 • rozgrzewającą herbatę z pomarańczą i świątecznymi przyprawami.

Jeśli zamówienie dotyczy paczek pracowniczych na Wielkanoc, wtedy odpowiednio dobieramy przekąski i gadżety, aby kojarzyły się z wiosenną atmosferą.

Kosmetyki to kolejny fajny pomysł na paczki świąteczne dla pracowników. Będą miłym upominkiem niezależnie od tego, czy prezent będzie na Boże Narodzenie, czy na Wielkanoc. Najlepiej wybrać do paczki uniwersalne produkty takie jak wegańskie mydełko, olejek eteryczny, krem do rąk, czy szampon do włosów .W ten sposób z kosmetycznej paczki mogą skorzystać zarówno panie, jak i panowie.
Produkty w naszych paczkach to kosmetyki z naturalnych składników, dzięki czemu działają łagodnie na skórę. Wzmacniają ją i pozostawiają gładką i odżywioną. Naturalne kosmetyki do naszych paczek pochodzą od małych manufaktur i rodzinnych biznesów. Współpracując z nimi pomagamy wspierać polskich producentów.

Paczki świąteczne dla pracowników dopełni praktyczny gadżet. Nie tylko przyda się w pracy, czy na home office, ale przypomni też o świątecznej atmosferze. Najbardziej cenione gadżety to między innymi butelka termiczna, wzorzyste skarpetki, kubek lub świeca z pszczelego wosku. Kubki i butelki można dodatkowo obrandować logo firmy. Dzięki temu więcej osób je zobaczy, a wiadomość, że firma robi prezenty na święta może dodatkowo przyciągać nowych pracowników. Więcej o gadżetach jako upominkach dla pracowników możesz przeczytać w tym artykule. Mamy nadzieję, że dostarczy inspiracji.

Jak sprawić, aby paczki świąteczne dla pracowników były wyjątkowe?

Dla większości osób paczka świąteczna to po prostu fajny dodatek do premii. Nie ma w tym oczywiście nic złego, bo taki prezent od firmy budzi wiele pozytywnych emocji. Warto jednak wykorzystać świąteczny czas, aby pracownicy poczuli się wyjątkowi.
Każdy lubi, gdy jego potrzeby są brane pod uwagę. To jeszcze jeden powód, aby zaproponować paczki świąteczne dla pracowników w kilku różnych wariantach.  Dając wybór paczek wegańskich i kosmetycznych na pewno pokażesz, że firmie zależy, aby każdy był zadowolony.
Sympatycznym akcentem będzie też kartka z życzeniami. Warto zamówić kilka różnych wersji, żeby nie tworzyć wrażenia, że to tylko powielony tekst z szablonu. W kartce świątecznej dla pracowników, możesz życzyć im ciepłych i rodzinnych świąt, ale również sukcesów w pracy, szybkiego awansu, zdrowia i spełnienia marzeń.
Jeśli tekst na kartki świąteczne wymyślasz sam, pamiętaj o zachowaniu form grzecznościowych i neutralnego charakteru życzeń. Nawet jeśli polityka firmy pozwala na więcej spontaniczności. Nie możesz przecież znać każdej osoby w firmie i zakładać, że cokolwiek wymyślisz, będzie zawsze dobrze odebrane.

Zdjęcie autorstwa Nicole Michalou z Pexels

O czym pamiętać, gdy zamawiasz świąteczne paczki pracownicze?

Prezenty świąteczne dla pracowników nie mogą być nudne. Co to za przyjemność dostawać cały czas to samo? Dlatego zanim zaczniesz organizować prezenty dla firmy sprawdź, co było prezentem w poprzednim roku. Sprawdzaj co jest aktualnie modne, albo zapytaj samych pracowników, co chcieliby znaleźć w świątecznej paczce. W Fitomento też nieustannie szukamy nowych produktów, aby z każdym rokiem ich wybór był większy i ciekawszy. W ten sposób możemy sprostać każdemu zamówieniu i przygotować nieszablonowe świąteczne paczki pracownicze. Sprawdź również prezenty świąteczne dla dzieci Twoich pracowników!


Dobrą praktyką jest tworzenie raportu z każdego świątecznego zamówienia. Uwzględnij w nim datę, rodzaj paczek do wyboru, produkty w każdej paczce i tekst na świątecznych kartkach. Dzięki temu na kolejne święta łatwo unikniesz rozczarowujących powtórek.