Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ? PRZECHODZISZ NA ZDROWY STYL ŻYCIA? PRZYDA CI SIĘ KREATYWNOŚĆ

Kreatywność to nie tylko cecha, która pomaga nam w prowadzeniu ciekawszego życia zawodowego. Odpowiednio wykorzystywana może też zdecydowanie ułatwić nasz czas zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Warto wiedzieć jak ją wykorzystywać.

Jak zacząć ćwiczyć?Jak przejść na zdrowy styl życia?

Zadbaj o różnorodność na talerzu

O ile jadłospis przygotowywany przez dietetyka obfituje w różnorakie propozycje i zaspokaja potrzeby naszego organizmu na wiele sposobów, to niestety sami często ograniczamy się do wyboru zaledwie kilku produktów żywieniowych. Przy zmianie stylu życia warto starać się próbować nowych smaków, które wcześniej niejednokrotnie omijaliśmy będąc w głębokim przeświadczeniu o ich niskich walorach smakowych.

Warto jednak pamiętać, że kubki smakowe u osoby, która znacznie ogranicza przykładowo spożycie cukru, mogą zacząć odmiennie reagować na pewne produkty. Stroniłeś od pewnych typów ryb, warzyw i owoców? Może właśnie teraz jest odpowiedni czas, aby jeszcze raz przekonać się, czy aby na pewno ich nie lubisz. Ponadto w przypadku braku „kuchennej fantazji”, warto posiłkować się sprawdzonymi przepisami, których nie brakuje na stronach internetowych i blogach. Nie wszystkie z nich wymagają kunsztu godnego szefa kuchni, dlatego warto dzięki nim urozmaicać swoją dietę.

Nie siłuj się z siłownią

Pozytywna zmiana stylu życia, to także zwiększenie dawki aktywności fizycznej. Niestety często stawiamy na jeden typ treningów, które szybko zaczynają być dla nas nudne i uciążliwe. Jeśli tylko masz taką możliwość, warto wprowadzać pewne urozmaicenia, dzięki którym Twoje ciało nadmiernie nie przyzwyczai się do określonej aktywności, a Ty nie padniesz ofiarą nudy. W przypadku ćwiczeń dobrze jest zmieniać otoczenie w jakim się ruszamy: balansuj pomiędzy spacerem z psem, biegiem w ulubionej okolicy, treningiem w domu, tańcem, a siłownią. Wtedy każdy wykonywany trening będzie nie uciążliwym obowiązkiem, ale przygodą i przyjemnością, taką, jaką w rzeczywistości powinien być ruch.

 

Stwórz własną grę

Uwielbiasz grać w gry komputerowe? Przyjemność sprawia ci osiąganie kolejnego poziomu trudności i otrzymywanie nagród? Nie jesteś odosobniony. Koniecznie pamiętaj więc o swoim koncie na FITOMENTO, które urozmaici Twoją drogę przez kolejne cele na drodze do wymarzonej figury. Możesz też dodatkowo stworzyć własny, autorski system nagradzania się. Wystarczy zeszyt bądź plik tekstowy na komputerze: możesz dzięki nim ustalić cel do którego dążysz, zbierać punkty na drodze do jego osiągnięcia i nagradzać się, choćby za kolejny wykonany trening czy zdrowy posiłek. Im bardziej finezyjny będzie Twój sposób, tym większą przyjemność da Ci postępowanie zgodnie z nim. Naklejki, kredki, kolorowe aplikacje: tutaj nic nie jest zabronione, jeśli tylko doda Ci chęci do działania.

 

Motywacja do ćwiczeń na różne sposoby

Codzienne wzbudzanie u siebie motywacji w ten sam sposób z czasem może przestać przynosić zamierzone efekty, dlatego więc i w tym przypadku inwencja w dostarczaniu sobie dodatkowych bodźców jest niezwykle cenna. Ważne jest, by pamiętać o niej każdego dnia, gdyż motywacja jest jak mięsień i nawyk, który należy w sobie trenować. Sięgaj więc nie tylko po książki stricte z zakresu dbania o swoje ciało, ale też o historie osób, które w swoim życiu osiągnęły sukces w różnych dziedzinach. Twórz motywujące fiszki, albumy bądź foldery ze zdjęciami po których przychodzi Ci przemożna ochota na poczynienie kolejnego kroku. 

Alicja Starzyk