Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

NIEZDROWE PRODUKTY – CZEGO NIE JEŚĆ. MYŚLAŁEŚ, ŻE SĄ ZDROWE? MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY…

W świecie walczących o wpływy i dochody koncernów spożywczych trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy oferowane produkty są szkodliwe czy nie. Niestety najczęściej po początkowym zachwycie nadchodzi czas przeprowadzania naukowych badań, po których okazuje się, że dotychczas „drogocenny i wspaniały dla ciała produkt”, był sposobem na zbicie fortuny, niekoniecznie bez negatywnego wpływu na zdrowie konsumentów.

Niezdrowe produkty  czego nie jeść?

Muesli

Najlepszy sposób na zdrowe śniadanie? Nie zawsze. 90% płatków śniadaniowych i muesli oferowanych na półkach sklepowych, to potężna dawka cukru przy niewielkiej ilości substancji wartościowych. Warto zwracać uwagę na etykietę: najlepsze muesli to te, które w 100g zawierają więcej niż 3g błonnika i mniej niż 3g cukru. Tej zasady niestety nie spełniają produkty najczęściej reklamowane, które poza cukrem składają się z dużej ilości konserwantów, barwników i ulepszaczy.

Batoniki energetyczne

Wybór batonika energetycznego na przekąskę nie jest najlepszym sposobem ani na schudnięcie, ani co ważne na utrzymanie dobrego zdrowia. W swej istocie to wysoko przetworzony produkt z zaledwie marginalną wartością dodaną dla naszego ciała. Tutaj również przoduje przede wszystkim cukier oraz konserwujące dodatki.

Przeczytaj też: Zdrowa dieta – czego nie jeść. TOP 6 niezdrowych produktów.

Soki owocowe

Porcja cukru zawarta w wielu sklepowych sokach owocowych może być większa niż ta ukryta w napojach gazowanych. Owoce tak, ale najlepiej w całości.

Masło orzechowe

O ile orzechy same w sobie są kopalnią wartości odżywczych, to sprzedawane w słoikach utworzone z nich masło niestety nie zawsze spełnia tę zasadę. Tutaj również ważne jest czytanie etykiet: wysoką jakość prezentują te masła, które utworzone są z maksymalnie dwóch składników, tj. orzechów oraz soli.

Łosoś hodowlany

Pozytywny wpływ na mózg i serce, źródło kwasów omega-3 i same korzyści dla naszego układu odpornościowego. Tak, chyba że mamy do czynienia z łososiem hodowlanym. W jego przypadku istnieje ryzyko, że był karmiony niezdrową paszą, dodatkowo przemysłowcy używają często szkodliwe dla ludzkiego ciała antybiotyki i substancje bakteriobójcze w celu kontroli wybuchu chorób pasożytniczych w swoich hodowlach.

Jogurt owocowy

Produkt uważany za zdrowy, który niestety z tym słowem ma niewiele wspólnego. Najczęściej jego głównym składnikiem jest cukier oraz tańszy syrop glukozowo-fruktozowy, a dodatek potencjalnie podnoszący jego zdrowotne wartości w postaci owoców, najczęściej jest zaledwie marginalny.