Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

SZYBKIE I ZDROWE FIT PRZEKĄSKI – JAKICH PRZEKĄSEK UNIKAĆ, A PO JAKIE SIĘGAĆ?

Fast food, czyli szybkie jedzenie, kojarzy nam się przede wszystkim z barami szybkiej obsługi, frytkami i hamburgerem. A przecież to także to, co w pośpiechu przekąsisz w metrze czy autobusie. To, co jadasz pomiędzy posiłkami wcale nie musi pływać w tłuszczu i być niezdrowe. Czy te małe przekąski mogą być wsparciem dla naszej wyważonej diety?

Szybkie i zdrowe przekąski

Takich przekąsek unikaj

Automaty z batonami, ciastkami i zimnymi napojami witają nas niemal wszędzie. Są w poczekalniach, szkołach, miejscach pracy. Kuszą nas wyglądem i niską ceną. Bo przecież gdy stajemy się głodni takie małe słodkości są dla nas niezaprzeczalnym ratunkiem i wybawieniem. Zapominamy jednak, że to właśnie takie niepozorne i nic nieznaczące przekąski, wyrządzają największa krzywdę. Zazwyczaj zawierają masę tłuszczów i cukrów, które wcale nie pomagają w utrzymaniu smukłej sylwetki.

Pomysły na zdrowe przekąski

Warzywa – idealne przekąski między posiłkami

W każdym sklepie możemy już dostać gotowe do jedzenia chociażby polskie marchewki. To świetny niskokaloryczny produkt, który zaspokoi burczenie w brzuchu i pozwoli dotrwać do obiadu. Surowe marchewki mają sporą ilość beta – karotenu, który wzmacnia odporność i chroni przed wirusami.

Owoce jako przekąski

Warto postawić na sezonowe owoce, ponieważ pozwalają urozmaicić jadłospis. Latem mogą to być borówki. Zawierają one przeciwutleniacze, które ochronią przed chorobami serca i nowotworami a dodatkowo są przepyszne. Jesienią i zimą natomiast nie ominie nas fala cytrusów: pomarańczy, mandarynek i grejpfrutów.

A jeśli bardzo zależy nam na zjedzeniu czegoś czekoladowego, to zostaje gorzka czekolada. W przeciwieństwie do mlecznej nie zawiera ogromnej ilości węglowodanów, a przyciąga żelazem i cynkiem, które wspomagają procesy metaboliczne. Dodatkowo, gorzka czekolada wspomaga koncentrację.

Kolejną przekąską mogą być chipsy… ale tym razem owocowe.

Suszone jabłka nie zawierają soli, która podwyższa ciśnienie krwi, są również wolne od niezdrowych tłuszczów. Zawierają za to błonnik, który dla naszego brzucha jest istnym zbawieniem.

Orzechy – szybkie i zdrowe przekąski 

jako, że każdy z nas lubi sobie czasem pochrupać. Na sklepowych półkach w zależności od preferencji smakowych, możemy wybrać orzechy włoskie, nerkowca, pinni bądź pistacji. Wszystkie one zawierają magnez, witaminę E oraz kwas oleinowy, który jest nam znany z oliwy z oliwek. Jego dobroczynne działanie pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Tekst: Wioletta Odalska