Brak produktów w koszyku.

OWOCE CZY ZDROWE PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW DO BIURA?

OWOCE CZY ZDROWE PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW DO BIURA?

Darmowa opieka zdrowotna i MultiSport? To już standard, którym coraz trudniej przyciągnąć najlepszych kandydatów do pracy. A może owoce i zdrowe przekąski dla pracowników do biura?

Owoce czy zdrowe przekąski dla pracowników do biura?

Podczas rozmów rekrutacyjnych kandydaci coraz częściej pytają o pozapłacowe benefity. A w odpowiedzi liczą na coś więcej niż popularna już na rynku pracy darmowa opieka zdrowotna czy karta MultiSport. Firmy, które chcą przyciągnąć najlepszych pracowników, muszą się trochę bardziej postarać… Nowoczesne biuro to już nie tylko darmowa woda, kawa czy herbata, ale też dodatkowe smakołyki, jak owoce czy zdrowe przekąski dla pracowników dostarczane do biura. Dlaczego warto zaopatrzyć firmową kuchnię w zdrowe przekąski? SPRAWDŹ OFERTĘ ZDROWYCH PRZEKĄSEK

Owoce i przekąski do biura

Czy jednak “bardziej” zawsze musi oznaczać “drożej”? NIekoniecznie…

Do wyboru mamy oczywiście firmowych masażystów, siłownie w biurze, salony gier, czy inne dosyć kosztowne udogodnienia, które mogą pozytywnie zaskoczyć i zachęcić do firmy potencjalnych kandydatów. 

Nie oznacza to jednak, że firmy, które dysponują mniejszym budżetem, muszą pozostać niekonkurencyjne na rynku pracy. 

W gąszczu wielu możliwości i pomysłów na dodatkowe benefity dla pracowników często najtrudniejsze do uchwycenia są te proste, związane z podstawowymi potrzebami człowieka.

Jednym z nich jest…jedzenie.

Owoce i zdrowe przekąski dla pracowników z dostawą do biura?

Nowoczesne biuro to już nie tylko darmowa woda, kawa czy herbata ale też dodatkowe smakołyki, jak owoce czy zdrowe przekąski dla pracowników z dostawą do biura. Łatwo dostępne, zawsze pod ręką – już to podnosi komfort pracowników. A jeśli dodatkowo nie trzeba za nie płacić – wzrost pozytywnej ekscytacji jest niemal pewny.

I wcale nie muszą to być całe posiłki, żeby zadowolić zespół. Zdrowe przekąski czy owoce z dostawą do biura, w sam raz na krótką przerwę i pogawędkę z kolegą zza biurka są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla pracowników, ale też pracodawców.

Każdy, kto miał okazję pracować w biurze, zna tę iskierkę podniecenia, kiedy do kuchni wjeżdza darmowe jedzenie – nieważne, czy to firmowe wydarzenie, urodzinowe ciasto, czy resztki z cateringu spotkania managerów. Jeśli możemy dostać za darmo coś na ząb, zawsze cieszymy się jak dzieci.

Globalne firmy takie jak Google czy Facebook, mądrze wykorzystują darmowe jedzenie w pracy jako środek nie tylko do motywowania pracowników, ale też integracji, zwiększania zadowolenia, produktywności, czy przyciągania do organizacji nowych, najlepszych kandydatów.

Dlaczego zatem nie zaadaptować sprawdzonych sposobów w swojej firmie? 

SPRAWDŹ OFERTĘ ZDROWYCH PRZEKĄSEK

Owoce czy zdrowe przekąski do biura

Chociaż owoce w biurze stają się coraz bardziej popularnym benefitem, nie każdy office manager jest przekonany do zaopatrzenia biurowej kuchni w świeże owoce. Co, gdy zamówimy owoców zbyt dużo? Ile powinniśmy ich zamówić, by po weekendzie nie znaleźć zgniłej niespodzianki w biurowej kuchni, czy śmierdzącej kulki w szufladzie biurka, bo nieopatrznie zapomnieliśmy o schowanej przekąsce “na później”?

Idealną alternatywą są zdrowe przekąski, takie jak zdrowe batony zbożowe, raw, proteinowe, zdrowe ciasteczka, mieszanki bakalii, przekąski z suszonych wwarzyw i owoców. Coraz więcej firm zaopatruje swoje biura w zdrowe przekąski, których, w przeciwieństwie do owoców, nie musimy myć, obierać, kroić, możemy po nie sięgnąć łatwo i szybko w każdej chwili. Co więcej, nie ma obawy, że się szybko zepsują.

Dodatkową zaletą zdrowych przekąsek jest ich duża różnorodność – mogą być wytworzone z suszonych warzyw, owoców, różnego rodzaju nasion, ziaren, zbóż, orzechów, bakalii. Batony raw lub zbożowe, zdrowe chipsy warzywne i owocowe, pełnoziarniste chrupkie przekąski, mieszanki bakaliowe..Dostarczają znacznie więcej energii, lepiej smakują i na pewno szybko się nie znudzą 🙂

Dlaczego zdrowe przekąski to benefit zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika?

Zdrowe przekąski do biura

Zdrowe przekąski w biurze integrują zespół

A zintegrowany zespół, to efektywny zespół, który osiąga ponadprzeciętne wyniki.

Nie od dziś wiadomo, że firmowa kuchnia to nie tylko pomieszczenie do spożywania posiłków. To miejsce, gdzie spędzamy przerwy, idziemy na kawę z koleżanką/kolegą lub spotykamy kolegów z innego działu i mamy okazję do zacieśnienia relacji. Takie relacje i pozytywna atmosfera w zespole są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania całej organizacji. Zdrowe przekąski dostępne za darmo dla pracowników, są idealnym sposobem na stymulowanie tych pozytywnych zjawisk. Wymienianie się opiniami na temat poszczególnych smaków, rodzajów przekąsek, rozmowy na temat preferencji smakowych, zdrowego odżywiania,i wreszcie tak popularnego obecnie trendu dbania o zdrowie – to wszystko może być efektem tak prostej zmiany i drobnego benefitu dla pracowników, jakim są zdrowe przekąski w biurze.

Nie trzeba też nikogo przekonywać, że zintegrowany zespół to znacznie bardziej efektywny zespół, który potrafi poradzić sobie z wyzwaniami i pomaga sobie nawzajem w razie kłopotów. O wiele łatwiej jest odmówić pomocy koledze z zespołu, jeśli nie mamy z nim nawiązanej relacji koleżeńskiej. Jeśli jednak lubimy się nawzajem, codziennie spędzamy część swojego czasu na wspólnej rozmowie, jesteśmy znacznie bardziej chętni do udzielenia pomocy i służenia radą. Jesteśmy bardziej wyrozumiali dla innych członków zespołu, a to pozytywnie wpływa na atmosferę i zadowolenie pracowników.   

ZAMÓW PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW

Przekąski do biura – Większa wydajność zespołu i lepsze wyniki biznesowe

Nie trzeba też być specjalistą od odżywiania, żeby wiedzieć, jakie są objawy głodu między posiłkami. Między śniadaniem a lunchem lub po południu, na 3 godziny przed powrotem do domu. Głód, spadek energii, zmęczenie, trudności z koncentracją, spadek nastroju, rozkojarzenie i ogólne rozdrażnienie. Kiedy jesteśmy głodni – po prostu nie jesteśmy sobą.

A zapewnienie sobie regularnych posiłków w ciągu dnia wcale nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać… Samodzielne przygotowywanie kilku posiłków do pracy jest czaso- i pracochłonne i niewielu z nas ma wystarczająco chęci i motywacji, aby codziennie poświęcać czas na spędzanie go w kuchni. W większości przypadków idziemy do pracy z jednym lunchboxem lub kupujemy obiad od “ślimaka”.

Chcąc przetrwać w biurze cały dzień tylko z jednym posiłkiem, nie uchronimy się od spadku energii spowodowanego głodem między posiłkami. Już około 10-11 łapie nas pierwsza chęć na sięgnięcie po coś do przekąszenia. Jeśli nie mamy nic pod ręką, to: albo czekamy ze zniecierpliwieniem na czas lunchu, myślami odlatując coraz bardziej w obszary tematów kulinarnych, z trudnością skupiając się na swojej pracy, lub rozpoczynamy bezmyślne surfowanie po Internecie, bo niskie zapasy energii nie pozwalają nam skoncentrować się na naszych zadaniach. Innym prawdopodobnym scenariuszem jest wycieczka do maszyny vendingowej z niezdrowymi przekąskami – słodki baton lub chipsy kuszą wtedy znacznie bardziej niż moglibyśmy się spodziewać. 

I tu właśnie ważną rolę mogą odegrać zdrowe przekąski dostępne za darmo w pracowniczej kuchni. Zamiast sięgać po niezdrowe przekąski pełne cukru i innych szkodliwych składników, zaspokajamy głód zdrową wersją przekąski, która dostarcza zestaw witamin i minerałów, podnosząc poziom energii i zapewniając siłę do dalszej pracy. Dzięki temu możemy kontynuować swoją pracę, wykonując ją efektywnie, nie marnując czasu na bezczynne siedzenie i czekanie na porę obiadową. Codzienne zapobieganie spadkom energii w pracy, w długiej perspektywie znacznie podnosi wyniki całego zespołu, przyczynia się do znacznie efektywniejszej pracy każdego pracownika, podnosząc wydajność całej organizacji.

Zdrowe przekąski do biura: spotkania biznesowe

Spotkania biznesowe to kolejne okazja do wykorzystania zdrowych przekąsek.

Zamiast niezdrowych ciastek warto poczęstować partnerów biznesowych, klientów czy współpracowników zdrową formą przekąski. Mieszanki bakalii, suszone owoce, „Kulki Mocy” zdrowe wersje pralin – to idealna alternatywa dla zwykłych słodyczy, którymi zazwyczaj częstujemy swoich gości. 

Zaskocz swoich partnerów lub zespół zdrową i pyszną dawką energii podczas spotkań biznesowych.

SPRAWDŹ KULKI MOCY I BAKALIE NA SPOTKANIA BIZNESOWE

Zdrowe przekąski do biura jako benefity dla pracowników

Millenialsi na rynku pracy

Zdrowe przekąski – sposób na przyciągnięcie i utrzymanie najlepszych pracowników

Dzisiejszy rynek pracy to coraz częściej rynek pracownika – firmy prześcigają się w tym, żeby nie tylko przyciągnąć do siebie wartościowych pracowników, ale też ich zatrzymać. Jednym ze sposobów okazują się być z pozoru małe, ale znacznie podnoszące komfort pracy zdrowe przekąski….

Co, więcej coraz większą grupę na rynku pracy stanowią tzw. Milenialsi – osoby w wieku od 22 do 40 lat.

Millenialsi to bardzo wymagająca, ale i ciekawa grupa na rynku pracy. W odróżnieniu od swoich rodziców, nie są w tak dużym stopniu skoncentrowani na wysokości zarobków. Równie dużą wagę przywiązują do pakietu dodatkowych świadczeń, a czynnikiem, który ma znaczący wpływ na ich poziom satysfakcji, jest dobra atmosfera w pracy, brak rutyny, wygoda i komfort miejsca pracy. 

Przekonanie Millenialsów do wybrania naszej firmy to dopiero połowa sukcesu. Zatrzymanie ich na dłużej – to kolejne wyzwanie. Według badań Johnson Controls 34% Millenialsów planuje pracować w jednym miejscu nie dłużej niż przez dwa lata. Co ciekawe, przyczyna tego nie tkwi w chęci zdobycia lepszych warunków finansowych, ale sama potrzeba zmiany. 

Millenialsi to bowiem generacja nie znosząca stagnacji, stateczności i nudy. Wychowani w dynamicznym, ciągle zmieniającym się środowisku, nie boją się zmieniać miejsca pracy w poszukiwaniu firmy, która zapewni im satysfakcję, motywację i komfort pracy.

Poziom wynagrodzenia nie jest dla nich jedynym czynnikiem decydującym o wyborze pracodawcy. Millenialsi szukają wygody, komfortu, chcą czuć, że pracodawca dba o ich poziom satysfakcji, zadowolenia i stara się zapewnić jak najlepsze warunki do pracy.

Nieszablonowe i atrakcyjne benefity to skuteczne narzędzie, które pomaga wyróżnić się i wybić danej firmie na rynku pracy i dzięki temu nie tylko przyciągnąć najlepsze talenty, ale również zatrzymać je na dłużej.

Millennialsi, często przedstawiani przez media jako fani selfie, mediów społecznościowych czy nowych technologii to również generacja niewyobrażająca sobie dnia bez przekąsek. Przekąski stanowią dla nich nieodłączną część codziennej diety, niejednokrotnie zastępując tradycyjne posiłki.

Szybkie tempo życia, brak czasu i chęci na przygotowywanie pełnego posiłku, a także stale rosnąca oferta zdrowych przekąsek sprawia, że Millennialsi sięgają po przekąski coraz częściej, 4 razy i więcej w ciągu dnia.

Zdrowa przekąska ma zapewnić im energię do działania, podnieść chęć do pracy, czy poprawić humor stanowiąc swego rodzaju nagrodę za dobrze wykonane zadanie.

Nic więc dziwnego, że szukając nowych pomysłów na benefity, pracodawcy coraz częściej wybierają te związane z oferowaniem darmowego jedzenia dla pracowników. 

ZAMÓW PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW

Przekąski do biura – mniejsza liczba zwolnień chorobowych

Dbanie o własne zdrowie powinno bezsprzecznie stanowić priorytet każdego z nas. To, że pracodawca powinien dbać o zdrowie swoich pracowników również wydaje się oczywiste. Darmowa opieka zdrowotna czy MultiSport to jedno. Ale czy nie zapominamy przy tym , jak ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej odgrywa właściwe odżywianie? O śniadanie i obiad każdy z nas potrafi w miarę łatwo zadbać samodzielnie, ale to te niepozorne przekąski okazują się mieć krytyczne znaczenie w dbaniu o nasze zdrowe. Jeden niezdrowy baton lub inna przekąska z wysoką zawartością cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, sztucznych dodatków itp., jedzone regularnie, każdego dnia to prosta droga do nadwagi, otyłości i innych związanych z tym dolegliwości zdrowotnych. 

Niski poziom zdrowia w zespole to z kolei większa liczba zwolnień chorobowych i absencji, co oznacza wyższe koszty dla pracodawcy, gorsze wyniki zespołu. 

Jakie znaczenie mają zatem zdrowe przekąski? Jak widać, ich rola jest spora. Zapewnienie pracownikom łatwego dostępu do źródła zdrowej energii, minerałów i witamin zawartych w zdrowych przekąskach, powinno stanowić standard i obowiązek każdej firmy. Zamiast syropu glukozowo fruktozowego – naturalne cukry z owoców, minerały z orzechów i nasion. Każdy pracownik z pewnością doceni taką inicjatywę pracodawcy.

Zdrowe przekąski dla pracowników a wizerunek firmy

Zapewnianie pracownikom zdrowych przekąsek to prosty sposób na wzmocnienie wizerunku firmy jako dbającej o zdrowie i dobre samopoczucie zespołu. Dzięki temu można pozytywnie wyróżnić się na tle innych pracodawców. Pracownicy chętnie dzielą się swoją opinią na temat firmy, w której pracują, a dodatkowe benefity są jednym z tematów, które poruszają.  

Benefity dla pracowników – dlaczego warto wybrać zdrowe przekąski

Istnieją różnego rodzaju jedzeniowe benefity, które firmy mogą zapewnić swoim pracownikom. Dlaczego akurat zdrowe przekąski wydają się być najlepszym rozwiązaniem? Przyjrzyjmy się im bliżej. 

Zdrowe przekąski: Niższe koszty, lepszy efekt 

Przede wszystkim są tańsze niż śniadania lub obiady, a zapewniają porównywalną, jeżeli nie większą wartość dodaną dla pracowników – znacznie łatwiej jest samodzielnie zadbać o zdrowe śniadanie i obiad. Oparcie się pokusie sięgnięcia po niezdrową przekąskę z maszyny vendingowej lub pobliskiego sklepu jest już znacznie trudniejsze. 

Porównanie zdrowych przekąsek z samymi owocami dostarczanymi do biura również odkrywa kilka przewag pierwszej opcji. Zamawiając owoce, znacznie trudniej dobrać odpowiednią ilość, która z jednej strony nie okaże się zbyt mała, a z drugiej strony nie spowoduje nadmiernych zapasów i psujących się owoców w kuchni biurowej. Czas przydatności do spożycia zdrowych przekąsek jest znacznie dłuższy niż świeżych owoców, dlatego, nawet jeśli nasze zamówienie okaże się za duże, zawsze można łatwo przechować przekąski, bez uszczerbku na ich smaku.

Dodatkowo, znacznie trudniej zapewnić wysoką jakość owoców – przejrzałe, lub niedojrzałe banany, za twarde gruszki lub za kwaśne jabłka…Tego problemu nie mamy w przypadku przekąsek.

Zdrowe przekąski: Szerszy wybór i różnorodność

Nawet w owocowych opcjach premium, wybór owoców jest dość ograniczony, co sprawia, że ich powtarzalność w każdej dostawie jest dość duża. Różnorodność przekąsek jest z kolei znacznie większa. Na rynku pojawia się coraz więcej marek produkujących zdrowe batony, w tym batony raw, bez glutenu, wege czy zbożowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór smaków też potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego za każdym razem można zaskoczyć pracowników nowymi niespodziankami.  

Zdrowe przekąski do biura na spotkania zespołowe

Przekąski w postaci zdrowych ciastek zbożowych, suszonych owoców lub chipsów warzywnych to również świetna opcja na spotkania zespołu. Zdrowe przekąski sprawiają, że dyskusja nad ważnymi decyzjami staje się przyjemniejsza, a burza mózgów bardziej efektywna dzięki pobudzonej kreatywności.

Zdrowe przekąski: Bez mycia, obierania i krojenia

“Grab and go” – to kolejna zaleta przekąsek zapakowanych i gotowych od razu do spożycia. Nie trzeba ich myć, obierać, kroić – wystarczy wziąć z półki i otworzyć opakowanie. Suszone owoce lub warzywa w postaci zdrowych chipsów, batony składające się z samych owoców, warzyw, orzechów i nasion – to zdrowy zastrzyk energii, który pobudza do działania, zapobiega zmęczeniu i utraty sił do działania. 

Darmowe przekąski dla pracowników są z pewnością dobrym sposobem na wyróżnienie się spośród innych pracodawców, a także prostą drogą do podniesienia komfortu pracowników i zadowolenia zespołu. Zadowolony zespół to z kolei bardziej efektywny zespół i lepsze wyniki całej organizacji.

ZAMÓW PRZEKĄSKI DLA PRACOWNIKÓW