Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

PACZKI DLA PRACOWNIKÓW – CIEKAWE BENEFITY DLA PRACOWNIKÓW ZDALNYCH

PACZKI DLA PRACOWNIKÓW – CIEKAWE BENEFITY DLA PRACOWNIKÓW ZDALNYCH

Praca zdalna zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Wiele osób twierdzi, że dzięki możliwości pracy w domowym zaciszu są efektywniejsi i doceniają samodzielność w działaniu. Coraz więcej firm wprowadza do porządku dziennego tzw. “home office” i stara się dostosować do wymagań rynkowych. Zarządzanie takim trybem pracy okazuje się sporym wyzwaniem – warto zatem pomyśleć o motywowaniu pracowników do pracy, utrzymaniu ich zadowolenia, wydajności, satysfakcji z pracy, oraz podziękowaniu za kooperację. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Jednym z rozwiązań są benefity dla pracowników zdalnych, takie jak na przykład zdrowe prezenty dla pracowników zdalnych.

Paczka dla pracownika. Zdrowe paczki dla pracowników zdalnych.

Według raportu “Benefity, czyli co motywuje pracowników” stworzonego przez Pracuj.pl, aż 70% osób zapytanych, co miałoby wpływ na ich decyzję o zmianie pracy, jako jeden z czynników wymienia możliwość pracy zdalnej.  

Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, praca zdalna stała się dla wielu koniecznością. Zarządzanie takim trybem pracy nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli nagle, bez wcześniejszego przygotowania, musieliśmy przerzuć się na pracę zdalną. W trudnej dla wszystkich sytuacji warto pomyśleć o motywowaniu pracowników do dalszej pracy, utrzymaniu ich wydajności oraz podziękowaniu za kooperację z ich strony.

W jaki sposób najlepiej to zrobić? Jednym z rozwiązań będą benefity dla pracowników zdalnych. W naszym artykule prezentujemy aż 12 ciekawych pomysłów na zdrowe paczki dla pracowników.

Zdrowy benefit dla pracowników zdalnych. Sprawdź!

Benefity dla pracowników zdalnych. Dlaczego warto?

Jak już pisaliśmy we wcześniejszym artykule – wśród powodów, dla których odchodzi się z pracy, często wymienia się: brak informacji zwrotnej i poczucie niedocenienia.

Gdy zapomina się o uznaniu dla swoich współpracowników czy podwładnych, lub o przekazaniu im ważnych informacji, doprowadza się do poczucia bycia niezauważonym w firmie i wrażenia, że dana praca nie jest istotna.

Organizacje, które mają na uwadze powyższe, często wprowadzają dla swoich zatrudnionych dodatkowe benefity czy upominki dla pracowników

Wiedząc, jaką wartość pracownik zdalny tworzy dla Twojej firmy, powinno się dbać o to, by go zatrzymać. Rekrutacja nowych pracowników to kosztowny proces, tym bardziej jeśli straci się naprawdę pracowitą i utalentowaną osobę. 

Szczególnie teraz, gdy pracownicy często zmieniają swoje miejsce pracy, a praca zdalna robi się coraz bardziej popularna, ważne jest, by zapewnić pracownikowi poczucie, że dużo znaczy dla organizacji i jest w niej ceniony. 

Jednym ze sposobów docenienia zatrudnionych osób jest wsparcie ich rozwoju oraz przekonanie o ich unikatowej wartości dla firmy.

Nie zapominaj o przekazywaniu im informacji zwrotnej odnośnie wykonanej pracy, chwaleniu i promowaniu sukcesów na tle innych pracowników, a także zachęcaniu do dzielenia się pomysłami. Poza tym, warto celebrować różne święta i inne ważne dla pracownika chwile, obdarowując go upominkami.

Zobacz nasze paczki z przekąskami dla pracowników zdalnych

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Benefity dla pracowników zdalnych

Być może wprowadziłeś już w biurze systemy motywacyjne dla pracowników, nagrody, upominki, różne sposoby doceniania zaangażowania z ich strony? Ba! Zauważasz, że benefity te spełniają swoją rolę, podnoszą efektywność pracowników i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Łatwiej obserwować te efekty “na żywo”, widząc aktywność pracowniczą, aniżeli w przypadku, gdy Wasz kontakt ogranicza się tylko do kanałów online. A przecież pracownicy zdalni lub pracujący w terenie też mogą mieć spadki motywacji, a co za tym idzie – także efektywności. Dlatego nie należy zapominać o różnych benefitach, które nie muszą kosztować dużo, a inwestycja w nie zwróci się bardzo szybko. 

Pomysły na benefity dla pracowników zdalnych. Co zapewniają korporacje?

W standardowym pakiecie benefitów w środowisku korporacyjnym można zazwyczaj znaleźć dostęp do grupowego ubezpieczenia, prywatną opiekę medyczną oraz dofinansowanie do kart sportowych. Oczywiście można doliczyć do tego owocowe piątki, kawę i wodę dla pracowników oraz zniżki na lunch.

W przypadku pracy zdalnej – te, zdaje się oczywiste, benefity, już tak oczywiste nie są. Często zapomina się o dbaniu w ten sposób także o pracujących w domu, a przecież dla firmy pracownik zdalny to też są oszczędności.

Co można więc zrobić, by pracownik pracujący zdalnie poczuł się doceniony i zmotywowany?

Paczki dla pracowników

Ciekawe pomysły na benefity dla pracowników zdalnych

Można zapewnić pracownikowi zdalnemu wspomniany wcześniej “standardowy pakiet korporacyjny”, jak również możliwość zdalnego uczestnictwa w organizowanych szkoleniach, webinarach lub kursach online. Co więcej, warto pokusić się o bardziej wyszukane benefity, jak na przykład:

  • zajęcia jogi/rozciągania,
  • dzień w spa
  • masaż pleców raz w tygodniu.

Nauka języków czy dostęp do specjalistycznej literatury online, jak np. Harvard Business Review też należą do benefitów. Inną ciekawą opcją, mającą na celu poprawę zdrowia pracownika oraz stworzenie ergonomicznego miejsca do pracy, będzie dofinansowanie do nakładek na biurko do pracy na stojąco. 

Przede wszystkim pamiętaj też o ważnych dniach dla pracownika – tj. rocznica pracy w firmie, urodziny, dzień kobiet/mężczyzn, święta, urodziny firmy, zakończenie trudnego i długo trwającego projektu itp. Pracownik, o którym pamięta się w taki dzień, na pewno doceni swojego pracodawcę. 

ZOBACZ NAKŁADKĘ NA BIURKO DO PRACY NA STOJĄCO

Upominki od pracodawcy nie muszą być drogie. Ważniejszym aspektem może być ich możliwa oryginalność na tle innych benefitów pracowniczych. Coraz częściej pracodawcy dofinansowują bilety na wydarzenia kulturalne oraz zakup okularów, jak również oferują bony zakupowe. Są to benefity, które nadają się zarówno dla pracowników stacjonarnych, jak i tych pracujących w domach. Kolejnym ciekawym i oryginalnym prezentem dla pracownika mogą być zestawy zdrowych przekąsek. 

Paczki dla pracowników zdalnych.

Dlaczego akurat zdrowe boxy?

Przekazując taki upominek pracownikowi pracującemu w domu, firma pokazuje, że nie jest dla niej obojętne zdrowie tej osoby, a jednocześnie chce umilić czas pracy swojemu pracownikowi.

Jest to miły gest, który nie potrzebuje okazji, a jednocześnie zdrowy dodatek do prezentu tematycznego lub zamiennik świątecznej paczki dla pracowników.

Może to być miła niespodzianka na początek tygodnia, dostarczona prosto do domu pracownika i wpływająca na podtrzymanie dobrych relacji zespołowych. 

Osoby pracujące w terenie z pewnością docenią, że zamiast kupowania na szybko lunchu w najbliższej restauracji fast food lub słodzonych batonów w pobliskim sklepie, mogą cieszyć się zdrową przekąską, bogatą w witaminy i minerały.

Kolejną zaletą boxów ze zdrowymi przekąskami jest fakt, że zawierają one składniki wpływające pozytywnie na pamięć i koncentrację pracownika. Jest to więc korzyść obopólna.

Zestawy te można także spersonalizować pod preferencje danej osoby, a to kolejny znak dla pracownika, że nie jest on firmie obojętny. 

Zobacz nasze paczki z przekąskami dla pracowników zdalnych

Paczki dla pracowników zdalnych. Zdrowe paczki z przekąskami

W naszej ofercie znajdziecie wiele różnych boxów prezentowych – podzielonych zarówno pod względem smaku i rodzaju przekąsek, jakie się w nich znajdują, jak również tematycznych, z dodatkowymi gadżetami.

Paczka dla Pracownika

Celebrate-Integrate Box

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób powitać nowego pracownika w zespole lub jak zadbać o integrację swojego zespołu – wypróbuj Celebrate-Integrate Box!

To właśnie pierwsze dni w nowej pracy są tymi, które pracownicy wspominają przez kolejne lata. Dlatego tak ważne jest, by od samego początku zadbać o ich integrację i poczucie przynależności do zespołu. Dzięki temu początki w nowym miejscu pracy będą wspominane z uśmiechem na twarzy. 🙂

Proponujemy powitać nowego pracownika zestawem Celebrate-Integrate Box! Dlaczego? Właśnie ten box idealnie nadaje się do przełamania pierwszych barier i rozluźnienia atmosfery. Ale nie tylko! Świetnie sprawdzi się też podczas świętowania ważnych momentów w firmie, takich jak zakończenie projektu, wspólne sukcesy i osiągnięcia. Może być prezentem nie tylko dla pracowników biurowych – także przyda się podczas świętowania online! 

O zestawie Celebrate-Integrate Box nie można zapomnieć przy organizacji firmowych wydarzeń, wyjazdów integracyjnych lub urodzin członka zespołu. W zestawie tym znajdują się zdrowe przekąski, którymi aż chce się dzielić z innymi – różnego rodzaju ciasteczka, paluszki, sezamki, a także woda kokosowa. Wszystkie przysmaki są zdrowe i bardzo smaczne, dzięki czemu od razu promują wartości organizacji, jako nowoczesnej i idącej z duchem czasu.

Ale to nie wszystko!

Do zestawu można dołączyć gadżety:

Kubek termiczny WINK – piękny, stylowy i elegancki kubek, który będzie budził pozytywne skojarzenia z firmą i przez długi czas posłuży pracownikowi. Został wykonany ze stali nierdzewnej, przyjaźnie dla środowiska.

Shaker paryski – stanowi interesujący i całkowicie niespodziewany prezent ze strony pracodawcy. Świetnie sprawdzi się w domu i rozbudzi kreatywność oraz chęć eksplorowania przepisów na różne koktajle.

Butelka termiczna WINK– butelka ta charakteryzuje się wysoką jakością, możliwością utrzymania temperatury gorących napojów do 12 godzin, a zimnych nawet przez całą dobę. Do tego prezentuje się bardzo stylowo. Aż chce się jej używać!

Do zestawu Celebrate-Integrate Box dołączamy także kartkę “Healthy Drink Recipe Card” z ciekawym przepisem na zdrowy koktajl.

Taki prezent na dobry początek lub jako forma świętowania ważnego wydarzenia w zespole dodatkowo pobudza motywację do pracy i integracji wśród nowych pracowników!

Przeczytaj więcej o boxie tutaj > link do strony > https://www.fitomento.com/prezent-dla-pracownika

Paczka dla Pracownika

Mindfulness & Reset Box

Jeśli w Twojej firmie zaszło ostatnio dużo zmian i podejrzewasz, że Twoi pracownicy są już nimi zmęczeni, zestresowani życiem zawodowym i/lub prywatnym oraz niepewni o swoją przyszłość – ten zestaw sprawdzi się idealnie!

Twoim pracownikom należy się chwila dla siebie. Możliwość zrelaksowania się w towarzystwie dobrego jedzenia i delikatnego zapachu zapalonych świeczek. Zdrowe przekąski z dodatkiem kakao sprawią, że poziom endorfin wzrośnie, a to z kolei wpłynie pozytywnie na odprężenie i możliwość chwilowego zapomnienia o otaczającym świecie. Orzechowe i owsiane przekąski natomiast mają za zadanie zachwycić swoim smakiem, nasycić i dostarczyć cennych składników odżywczych.

W Mindfulness Box można zamieścić również gadżety, które urozmaicą zestaw i sprawią, że pracownik poczuje się jeszcze bardziej doceniony.

Poniżej kilka naszych pomysłów:

Kominek do świecy Yankee – Yankee to światowy lider w produkcji świec i innych produktów zapachowych. Jak można opisać produkty tego producenta? Prawdziwe, najwyższej jakości i, co ważne, długotrwałe. 

Świeca WoodWick z naturalnym drewnianym knotem – świetnie relaksuje, bo podczas palenia się świeca wydaje kojący dźwięk trzaskającego płomienia i powoli wypełnia pomieszczenie pięknym zapachem.

Świeca z wosku pszczelego – świece z wosku pszczelego palą się dłużej od parafinowych. Do tego pomagają oczyścić powietrze z kurzu i dymu tytoniowego. Twoi pracownicy niewątpliwie zrelaksują się, gdy poczują miodowo-propolisowy zapach. Zapewnij więc im chwilę relaksu w z pomocą właśnie tej świecy.

Antystresowe chińskie kule ZION.

Antistress Ball – piłeczka antystresowa.

Kolorowanki dla dorosłych.

Oprócz powyższych dodatków, w zestawie Mindfulness & Reset Box znajduje się także kartka edukacyjna “Mindfulness Tips”, dzięki której Twój pracownik zapozna się ze wskazówkami, co robić, żeby żyć zgodnie z nurtem Mindfulness.

Oprócz zrelaksowania się, ten zestaw daje możliwość zainteresowania się tematem mindfulness, żeby później samodzielnie poświęcać więcej uwagi do praktykowania tzw. work-life balance i chwil odpoczynku. Zestaw ten to idealny prezent, jeśli zależy Ci, by Twoi pracownicy znaleźli chwilę dla siebie i później wrócili z nową energią do pracy. 

Przeczytaj więcej o boxie tutaj > link do strony > https://www.fitomento.com/prezent-dla-pracownika

Paczka dla Pracownika

Kick-off Box

Najlepszym pomysłem w tej sytuacji będzie wybór właśnie Kich-off Box! Ten zestaw zawiera zdrowe przekąski, które pozytywnie wpływają na poziom energii do pracy. Dużo w nich orzechów, zbóż i kakao, łatwo można je przechowywać w szafce i sprawdzą się jako dodatek do posiłków lub na drugie śnaidanie.

Oprócz zdrowych przekąsek, w zestawie znajdzie się też kartka „Motivation Card” z interesującą historyjką, której zadaniem jest motywowanie pracownika do dalszej pracy. 

Ten zestaw świetnie sprawdzi się także podczas rozpoczęcia pracy nad dużym projektem, trudnego okresu w firmie lub podczas innych okazji, gdy chcesz wpłynąć na chęci pracownika do pracy. 

Jeśli chcesz urozmaicić swój Kick-off Box, proponujemy dołączyć takie gadżety, jak:

Planner niedatowany Make It Easy– niezbędnik każdego pracownika, który sprawi, że organizacja pracy i czasu przestanie wreszcie sprawiać problem!  Planner umożliwia wpisanie daty rozpoczęcia procesu planowania, czym wyróżnia się na tle podobnych, ale mniej elastycznych produktów.

EKO kubek bambusowy do kawy lub herbaty

Szklany zestaw śniadaniowy Kilner

Słoik na posiłki

Kubek

Notatnik 

To Do List

Długopis  “Niemożliwe nie istnieje…”

Przeczytaj więcej o boxie tutaj > link do strony > https://www.fitomento.com/prezent-dla-pracownika

W ofercie zestawów zdrowych przekąsek, które zostały pogrupowane pod względem rodzajów i smaków wyróżniamy:

1.Owocowe Paczki dla Pracowników

Fruity Box – Owocowe przekąski

Twój pracownik przepada za owocami? Dba o to, by uzupełniać witaminy, często wspomina o work-life balance i o koniecznym wyjściu na zakupy, bo owoce mu się kończą? To zestaw idealny dla niego!

W Fruity Box znajdują się owocowe listki, owocowo-orzechowe krążki morelowe, zdrowe chipsy jabłkowe, batony z owoców liofilizowanych…

Nie musisz się obawiać tu o niezdrowe składniki, więc jeśli Twój pracownik jest na diecie lub po prostu stara się zdrowo odżywiać – ten zestaw jest dla niego.

Dużą zaletą tego boxa jest też różnorodność produktów, która sprawia, że nie może się znudzić.

Paczki dla Pracowników

Orzechowa Paczka czyli Nuts For Your Brain Box

Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, wykonuje dużo wartościowej pracy, pomogła Ci przy ważnym projekcie lub jest bardzo kreatywna – ten box jest dla niej! Również zespół, który czeka ważne zadanie może być pobudzony do pracy właśnie takimi pysznościami.

W zestawie Nuts For Your Brain znajdują się głównie orzechowe przekąski, w tym bakalie, orzechowe batony dodające energii oraz ciastko z płatków zbożowych z masłem orzechowym. Na pewno przypadnie do gustu osobie, która nie może się obejść bez miseczki orzechów na biurku. Oprócz tego, zestaw ten jest bardzo smaczny, więc polecamy go przetestować!

Zobacz nasze paczki z przekąskami dla pracowników zdalnych

3. Benefity dla pracowników zdalnych: COOKIE Box – Zdrowe Ciastka

A może osoba, której chcesz dać upominek, ma słabość do ciasteczek? Często wspomina marki znanych ciasteczek, na tapecie w komputerze ma “Cookie Monster”, a kawa kojarzy jej się z ciasteczkiem na osłodę?

Albo nie próbowała jeszcze zdrowych przekąsek, chciałaby, a nie wie od czego zacząć? Ten Cookie Box jest w takim razie dla niej! Jest to mieszanka przeróżnych ciastek – chrupiących, orzechowych, owsianych, z czekoladą, morelą… Dając taki zestaw pokazujesz, że dbasz o zdrowie pracownika, znasz jego upodobania, a jednocześnie kierujesz się wartościami współczesnej organizacji. Bardzo spójne połączenie!

Paczki dla Pracowników

PROTEIN Snack Box – Przekąski Proteinowe

Wiesz, że ten pracownik ćwiczy. Zapewne zna już batony proteinowe i pracując zdalnie lub w terenie to właśnie one służą mu za doładowanie energetyczne. Dla tej osoby zdecydowanie najbardziej odpowiednim prezentem będzie Protein Snack Box!

Znajduje się tam aż 5 batonów proteinowych, dwie propozycje na szybki lunch o wysokiej zawartości białka, suszona wołowina oraz proteinowe kulki kokosowe z migdałem. Dając taki upominek pokażesz, że doceniasz dbanie pracownika o zdrowie i sylwetkę, a także, że kibicujesz mu w tych działaniach. 

Zobacz nasze paczki z przekąskami dla pracowników zdalnych

Paczki dla Pracowników

COCONUT LOVER Snack Box Kokosowe Przekąski

Ta osoba nigdy nie ma dość kokosowych smaków. Pije wodę kokosową, robi zupy na mleczku kokosowym, a do pielęgnacji używa oleju kokosowego. Na pewno ucieszy się ogromnie, gdy dostanie zestaw Coconut Lover i doceni, że trafiłeś w gust!

W boxie tym znajduje się aż 14 zdrowych przekąsek, w tym: batony kokosowe bez cukru od 5 różnych producentów, proteinowe kulki kokosowe z migdałem, kokosowe kulki mocy o smaku malin, sezamki kokosowe oraz ekologiczne płatki kokosowe. No nie mogło być lepiej!

Paczki dla Pracowników

Gluten Free Snack Box – Przekąski bez glutenu

Ten pracownik, w ramach ustalania menu na imprezy pracownicze, zaznacza, że dania mają być bezglutenowe. Być może choruje na celiakię, a może po prostu stara się glutenu unikać. Jakkolwiek by nie było, szanując te wybory, proponujemy rozwiązanie!

W tym zestawie jest aż 18 bezglutenowych przekąsek, w tym pieczone chipsy, batony, przekąski owocowe, chrupki, ciasteczko owsiane i kokosowe kulki mocy z maliną. Na pewno pracownikowi zrobi się miło, że pamiętałeś o jego preferencjach.

Paczki dla Pracowników

Czekoladowa uczta czyli CZOKO FREAK Snack Box

I dobrze! Bo w końcu kakao zawiera dużo magnezu, wpływa pozytywnie na koncentrację i przede wszystkim poprawia nastrój!

W tym zestawie znajduje się wiele pyszności, które doceni taki pracownik – zaczynając od zdrowych batonów z kakao, przez czekoladę RED (bez cukru) i kruszone ziarno kakao z dodatkiem morwy, a kończąc na czekoladowych waflach. Polecamy!

Paczki dla Pracowników

Kids Snack Box Przekąski dla Dzieci

Pracownik ten ma dziecko, a sam lubi się zdrowo odżywiać. Może warto więc dołączyć do prezentu dla niego także upominek dla dziecka? Zamiast tradycyjnej paczki, zdrowy prezent dla dzieci pracowników na święta w miejsce niezdrowych na pewno będą docenione przez rodziców.

Kids Snack Box jest mieszanką przekąsek owocowych i orzechowych, w tym batoników, zamienników żelek, ciasteczek oraz chrupek. Dzieciaki ucieszy taka różnorodność, a pracownika troska o ich zdrowie.

9. Benefity dla pracowników zdalnych: Zdrowe przekąski – Box różności

W ofercie mamy też przygotowane trzy BOX MIXy, więc jeśli nie do końca znasz preferencje osoby obdarowywanej przez siebie, ale wciąż chcesz przekazać ideę zdrowego odżywiania, warto wybrać któryś z nich. W mieszankach znajdują się przekąski słone i owocowe, bakalie, ciasteczka, batony oraz kulki mocy, a więc wszystkiego po trochu.

Zestawy zdrowych przekąsek to świetny pomysł na prezent nie tylko od szefa dla podwładnego, ale też wśród współpracowników z zespołu. Może być podziękowaniem za pracę, albo zagrzewać do pracy nad projektem. Nadaje się przy odejściu na emeryturę i jako prezent na odejście z pracy.

Idea wręczania żywności ma też inne plusy. Jedzenie łagodzi obyczaje, pozwala lepiej się porozumieć, zintegrować.

Zdrowe przekąski mogą stać się częścią kultury pracowniczej, a także pomysłem na docenienie pracownika. Nadają się jako prezent z okazji świąt, urodzin, imienin, sukcesu pracowniczego lub ślubu. Pod tym względem są uniwersalne, a jednak da się je spersonalizować według preferencji i stylu życia. Pozwalają odkrywać nowe smaki oraz wymieniać się opinią na temat poszczególnych produktów.

Jak widać, zalet takich prezentów jest wiele, doceń swoich współpracowników w ten sposób, a zobaczysz, jak bardzo może zmienić się atmosfera pracy!

Zobacz nasze paczki z przekąskami dla pracowników zdalnych

Zobacz nasze paczki z przekąskami dla pracowników zdalnych