Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

DZIWNE DIETY CZ. I – 5 PRZYKŁADÓW NIEBEZPIECZNEJ DIETY NA ODCHUDZANIE

Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest bardzo wiele. W dietach można naprawdę przebierać, należy jednak skonsultować się z odpowiednim specjalistą i ustalić odpowiedni dla nas sposób odżywiania. Istnieje jednak wiele diet, których istota może u niejednej osoby wywołać uśmiech niedowierzania. Przeważnie, oprócz swej wymyślnej formy, są ponadto zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Poniżej przedstawiamy najbardziej oryginalne propozycje.

Dziwne diety – niebezpieczna dieta na odchudzanie

1. Dieta Atkinsa

Amerykański kardiolog dr Robert Atkins opracował swoją autorską dietę w 1972 roku. Jest nastawiona na pokarmy niskowęglowodanowe, wysokobiałkowe i wysokotłuszczowe. Stosując ją, nacisk kładzie się na spożywanie między innymi serów, jajek, owoców morza i mięsa. Dieta Atkinsa ma rozmaite skutki uboczne, takie jak bezsenność, nudności, chroniczne zmęczenie, a nawet nieświeży oddech. Co więcej, według kilku badań taki sposób odżywiania może raczej spowodować przybranie dodatkowych kilogramów, aniżeli zrzucenie nadwagi.

2. Dieta Fletchera

Wynalazek ten rozpowszechnił Horace Fletcher, amerykański przedsiębiorca i amator zdrowej żywności. Pod koniec XIX wieku rozpoczął promowanie „fletcheryzmu” – sposobu jedzenia, polegającego na przeżuciu każdego kęsa żywności co najmniej 32 razy. Ten osobliwy dietetyk wierzył w prozdrowotne i odchudzające właściwości swojej metody, co niestety nie miało odbicia w rzeczywistości.

Przeczytaj też: Dziwne diety część II

3. Dieta Śpiącej Królewny

Ta specyficzna dieta na pewno przypadnie do gustu zwolennikom popołudniowych drzemek i spania do południa. Jej założenie jest banalnie proste – polega na spaniu przez większą część doby, w wyniku czego unikniemy odczuwania głodu i przyswajania zbyt wielu kalorii. Dieta Śpiącej Królewny zyskała popularność ze względu na to, że stosował ją Elvis Presley. Cóż, w końcu król rock and rolla też mógł się mylić i mieć swoje fanaberie.

4. Dieta papierosowa

To chyba najbardziej absurdalna dieta w naszym zestawieniu. Trudno sobie wyobrazić, żeby w dzisiejszych czasach sugerowano jakiekolwiek zdrowotne korzyści z palenia papierosów. Rzeczywistość wyglądała jednak inaczej w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy zupełnie nie zdawano sobie sprawy ze szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Powszechne wówczas było polecanie palenia papierosów w celu tłumienia uczucia głodu.

5. Dieta tasiemcowa

Połykanie tasiemca w celu zrzucenia nadwagi może z powodzeniem konkurować z dietą papierosową o pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niedorzecznych metod odchudzania. Pojawiła się w pierwszej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pomimo groźnych, nawet śmiertelnych, konsekwencji, do dziś miewa swoich zwolenników. 

Przeczytaj też: Dziwne diety część II

Damian AlTemimi