Brak produktów w koszyku.

  • Home
  • Tips

JAK SKUTECZNIE SCHUDNĄĆ? CO JEŚĆ NA DIECIE? CZEGO UNIKAĆ?

Jak szybko schudnąć?Niewiele jest osób, a zwłaszcza kobiet, które przynajmniej raz w życiu nie szukały odpowiedzi na to pytanie. Nikt nie chce być gruby; marzymy o zgrabnych, szczupłych, atrakcyjnych ciałach i szukamy wszelkich możliwych sposobów by je mieć. Niestety to odwieczne pytanie jest źle sformułowane: zamiast pytać jak szybko schudnąć, zapytaj jak schudnąć dobrze.

Jak skutecznie schudnąć? Odchudzanie

Diety odchudzające typu „cud”

Istnieje wiele diet cud, głodówek i magicznych sposobów, z których niektóre faktycznie pozwalają na szybkie zrzucenie kilku kilogramów. Warto jednak zastanowić się czy za schudnięcie jesteśmy gotowi płacić wysoką cenę w postaci niedoborów składników odżywczych, złego samopoczucia, poszarzałej skóry, rozstępów, zaburzeń metabolizmu i częstego efektu jo-jo.

Magiczne tabletki na odchudzanie

Podobnie bywa z magicznymi tabletkami i tym podobnymi specyfikami na odchudzanie: często mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu.  Dlatego zamiast ryzykować zdrowie, dobrze przemyśl i skrupulatnie zaplanuj swoje odchudzanie.

Odchudzanie tuż przed…

Muszę wtedy dobrze wyglądać!

Wiele osób decyduje się na kuracje odchudzające przed ważnym wydarzeniem w życiu, takim jak studniówka, wesele czy inne wielkie przyjęcie, na którym trzeba dobrze się zaprezentować. Działając pod presją i często próbując zmienić swój wygląd w ostatniej chwilijesteśmy narażeni na niemądre wybory. Dlatego pamiętaj: jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów przed ważną uroczystością, zacznij odchudzać się odpowiednio wcześniej, nie tydzień czy dwa przed wydarzeniem.

Jeśli „zaśpisz” i nie uda ci się wcześniej zmniejszyć wagi, nie chwytaj się diet cud w ostatniej chwili. Lepiej po prostu kilka dni przed przyjęciem jedz lekkie posiłki, najlepiej w nieco mniejszych porcjach i pij dużo wody, aby nie czuć się ciężko w ważnym dniu.

Jak schudnąć w 5 minut – triki stylistyczne

Zamiast po dietę cud sięgnij po cudowne triki stylistyczne które pomogą ci szczuplej się prezentować – może warto kupić wyszczuplającą bieliznę, która spłaszczy brzuch i ukryje boczki? Dobierając strój trzymaj się dwóch zasad: podkreśl to, co lubisz w sobie najbardziej, a ukryj to, co wygląda niekorzystnie. Jeśli lubisz swoje ramiona, odkryj je. Wąską talię podkreśli wciętą sukienką, a zbyt masywne uda ukryj pod rozkloszowaną spódnicą. W dobrze dobranej kreacji możesz czuć się świetnie i pięknie się prezentować nawet jeśli twój rozmiar pozostanie bez zmian.

Mądre skuteczne odchudzanie

Jeśli naprawdę uważasz, że ważysz za dużo i chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, to jedyna droga do uzyskania i utrzymania wymarzonej wagi prowadzi przez zdrowe odżywianie i aktywność fizycznąJeśli chcesz, by efekty twojej diety były trwałe, nie możesz się głodzić.

Dobre wskazówki dotyczące mąrdego odchudzania znajdziesz tutaj:

Odchudzanie – jak to przełknąć i się nie udławić?

Dieta na odchudzanie

Aby schudnąć, musisz… jeść!

Wielu dietetyków zaleca regularne spożywanie posiłków, aby nie dopuścić do zwolnienia metabolizmu. Nie redukuj ilości posiłków tylko porcje i ilość kalorii. Codziennie jedz zdrowe śniadania i absolutnie nie objadaj się na kolację. Zrezygnuj z wszelkich słodkich i tłustych przekąsek, zmniejsz ilość białego pieczywa, makaronu i ziemniaków i nie pij żadnych słodkich napojów.

Co jeść na diecie?

Sięgaj po kurczaka, indyka i ryby  i zrezygnuj ze smażenia i panierek. Tak skomponowana dieta może i nie da fenomenalnych efektów w tydzień czy dwa, ale na pewno stopniowo wpłynie korzystnie na twoją wagę, zdrowie i samopoczucie, a jej efekty będą trwałe. Jeśli dodasz do tego ćwiczenia, przyspieszysz proces odchudzania, a dodatkowo zadbasz o kondycję mięśni i skóry, zmniejszając ryzyko pojawienia się rozstępów.

Monika Brodowicz

Przeczytaj też: 

Podstawy odchudzania – jak się za to zabrać?